בית ספר למשחק "בית צבי" מכריח את תלמידיו לעבוד ללא שכר, בנוסף ביה"ס רימה רשויות על מנת לא לשלם מיליוני שקלים למדינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
בעקבות תלונות שהתקבלו בארגון 'המגן' מטעם תלמידי בית הספר למשחק "בית צבי", יו"ר 'המגן', דים אמור, החליט לחקור את התלונות ולבצע בירור.
 
 
  1. ניצול תלמידים – "בית צבי" מכריח את תלמידיו לעבוד לטובת בית הספר – ללא שכר, ללא חוזה התנדבות, ללא החזר נסיעות, ללא ארוחות, ללא תנאים סוציאליים וכו', עבודות הכוללת:  עבודות ניקיון, סדרנות, משחק, פועלי במה ועוד, וזאת למרות שלפי הדיווחים "בית צבי" מרוויח על ההצגות יותר מ 2,000,000 ש"ח בשנה (רווח נקי). יש לומר שהעסקת עובדים ללא תשלום – זו עבירה על החוק, חשוב לציין: לתלמידי של בית הספר גם כן אין חוזה התנדבת ברור.
  2. הטעיית הרשות – שנים רבות בית הספר דיווח לעיריית רמת גן שהינו מוכר ע"י מל"ג (המועצה להשכלה גבוהה), על כן בית הספר קיבל הנחה בארנונה של 100% ומבנה ללא עלות. חשוב לדעת: בית הספר עד היום לא מוכר ע"י המל"ג,  עובדה שגרמה לאובדן הכנסה של עשרות מיליונים שקלים אשר לפי החוק עיריית רמת גן ותושביה לא קיבלו.
  3. הטעיית הציבור ועבירה על החוק – עד 2021 "בית צבי" ופרסם שהינו מוכר ע"י המל"ג והשתמש ללא אישור בכינוי מוגן "בית הספר הגבוהה", אלפי סטודנטים היו בטוחים שבית הספר מוכר ע"י המל"ג ושימוש בכינוי "בית הספר הגבוהה" ניתן ע"י המל"ג ( נכון לתאריך 12.01.2021 חלק מהפרסומים של "בית צבי" ( לדוגמא מכינה של "בית צבי" ) עדיין תחת הלוגו "בית הספר הגבוהה", כמו-כן בשלט של בית הספר עדיין כתוב "בית הספר הגבוהה" ( מדובר על שלט שנמצא בדלת הכניסה לבית הספר ), למעשה "בית צבי" עבר על החוק המועצה להשכלה גבוהה, תשי"ח-1958, 21 ח' (א).
 
תלמידים עוברים הטרדות מיניות, אלימות מילולית, סטודנטים מפחדים לפנות להנהלה ולהתלונן ( תלמידים אשר מתלוננים עוברים אפליה ולא מקבלים תפקידים בהצגות ), בית הספר לא מאפשר לתלמידים לבקר רופאים ( מומחים ), כאשר הנהלה מגלה שתלמידים מבקרים רופאים מומחים מנהל אמנותי של "בית צבי" לא מאפשר לסטודנטים לשחק בהצגות של בית הספר, מנהל אמנותי מחליט על דעת עצמו שתלמידים בריאים ואין להם צורך לבקר רופא, כמו-כן חוקר את המצב הבריאותי של התלמידים, כאן יש חדירה בפרטיות ויתור סודיות רפואית ( לצורך העניין עבירה על החוק ), בארגון 'המגן' יש מספר תלונות אשר תלמידים הגישו בכתב – תלונות נמסרו למשטרת ישראל.
 
בית הספר מקבל גיבוי מעיריית רמת גן ומשרד התרבות על כן לתלמידים אין כתובת להתלונן, כתוצא מכך תלמידים מפחדים להגיש תביעות נגד בית הספר ו/או תלונה במשטרה.
 
ארגון 'המגן' הגיש תלונות למבקר המדינה ( התיק נפתח ובחקירה ), לרשם העמותות ( התיק נפתח ורשם העמותות מבצע בדיקות ובירור בנושא), למשטרת ישראל ( תיק בחקירה, התלונה הוגשה נגד מנהלים של "בית צבי", ומנהלים בכירים של עיריית רמת גן ).
 
 במשך השנה הגשנו לעיריית רמת גן תלונות רבות בנושא, ועד עתה נותרנו ללא מענה.

לתחקיר של ארגון 'המגן 'לחץ כאן

מאמרים נוספים