הוגשה תלונה במשטרת ישראל נגד "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine" ( קבלת דבר במרמה וגניבה ). איפה כספי התרומות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

הוגשה תלונה במשטרת ישראל נגד "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine" ( קבלת דבר במרמה וגניבה ). איפה כספי התרומות?

________________________________

תחקיר של דים אמור | 01.03.2022

________________________________

  • אתחיל את התחקיר עם השאלה המרכזית, איפה הכסף? יותר נכון – לאיזה כיסים הלכו כספי הציבור אשר נתרמו למען ילדי אוקראינה, חיילי אוקראינה, נכים וכו' ? 

 

  • מדוע שגרירות אוקראינה (בישראל) מגייסת כספים למען אוקראינה דרך העמותה ללא ניהול תקין, ללא דוחות, ללא שקיפות וללא מכרזים?

_________________________________________________________________________________________________________

מתוך האתר של "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine":

"לתשומת ליבכם!

חברים ישראלים של אוקראינה הוא ארגון הפרו-אוקראיני הגדול בישראל, אשר יותר מ-8 שנים בשיתוף שגרירות אוקראינה במדינת ישראל אוספת סיוע הומניטרי, מארגנת אירועי תרבות רחבי היקף ופעילויות חינוכיות. בזמנים קשים אלה עבור אוקראינה, אנו מנסים לאחד את כל האנשים המודאגים ולתרום לעצירת התוקפנות הצבאית של רוסיה נגד אוקראינה.• אנו פותחים נקודת איסוף לסיוע הומניטרי במרכז התרבות האוקראיני – הכתובת: ירמיהו 22, תל אביב" ( טקס ללא שינוי ) – קרא עוד.

חשוב לציין: עמותה באתר אינטרנט שלה לא מפרסמת את מס' העמותה! מדוע? כי כל תורם אשר יודע עברית הבסיסית יכול לבדוק את העמותה ולהבין שלארגון אין ניהול תקין, אינו שקוף, ולא הגישו דוחות עבור השנים: 2014, 2015, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 – כלל לא ברור לאן הלכו כספי התרומות!?! דרך אגב  מס' עמותה ברשם העמותות: 580594034  .
לעמותה "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine" אין אישור "זיכוי ממס הכנסה בשל תרומה (סעיף 46)".

העמותה הגישה דוחות רק על שנות 2016 ו 2017 !

קרא דוחות של העמותה – לחץ כאן.

לפעמים ארגונים מרוויחים מסבלם של אנשים!

לכן, על סמך עובדות בלבד, אנסה להעביר את התמונה המלאה של הארגון הזה, וכל אחד מכם יסיק את המסקנות שלו!

לאן הולך הכסף, איך "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine"   מוציאים את הכספי התרומות ?

(האמת, "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine"  לא מאפשרים לציבור הרחב להבין לאן הולך הכסף, שכן לא נמצאו דיווחים ואין שקיפות של הארגון!!! )

"מתנדבים" של "חברים ישראלים של אוקראינה – Israeli Friends of Ukraine" מגייסים כסף באופן די פעיל עבור חיילי ATO ( חיילים אוקראינים ) וכו', יחד עם זאת, כמעט אפס דיווח ( דיווח כספי לרשם העמותות ), כאיש ציבור, לקח לי כ 3 שנים לקבל את המספר של "המלכ"ר הזה", וכל החשדות רק התחזקו.

דיווחים הוגשו לרשם העמותות רק עבור השנים 2016 ו-2017 (חשוב לדעת: על פי חוקי מדינת ישראל, עמותה חייבת להגיש דו"ח לרשם העמותות אחת לשנה, אך עבור "חברים ישראלים של אוקראינה" העיקר לגייס כסף!

Israeli Friends of Ukraine מצהירים כי הם העמותה הגדולה ביותר בישראל, ציטוט: " Israeli Friends of Ukraine  היא העמותה הפרו-אוקראינית הגדולה בישראל, המשתפת פעולה עם שגרירות אוקראינה כבר יותר מ-8 שנים".

( בעמותה הכי גדולה במדינת ישראל יש רק 8 חברים ( לפי הדיווחים 2017 ) )

האמת היא שעמותה כן משתפת פעולה עם שגרירות אוקראינה!!!

נכון לציין: בשגרירות אוקראינה ללא מכרז כלשהו החליטו לשתף פעולה עם "Israeli Friends of Ukraine" (  בניגוד לחוקי אוקראינה ) .

שגרירות ( אוקראינה בישראל ) מגייסת אלפי שקלים באמצעות העמותה, כמו כן מסרבת למסור לציבור את השקיפות ( כספי התרומות ), גם לא ניתן לקבל פרטי חשבון בנק של השגרירות ולתרום כסף ישירות למדינת אוקראינה ( יש לציין: משרדים ממשלתיים באוקראינה מבקשים לתרום כספים ישירות לאוקראינה ולא דרך העמותות ).

כלל לא ברור מה החלק של השגרירות בתרומות? מדוע בשגרירות החליטו לגייס כספים לאוקראינה באמצעות עמותה ללא ניהול תקין, ללא דוחות וללא שקיפות?

 

 

 

 

חשוב לדעת: עמותה מגייסת כספים באפשרויות רבות, ולא ניתן להבין האם פלאפון אישי ( העברות בביט ) או ארנק Paybox כלל מקושר לחשבון הבנק של העמותה.

 

כאשר לומדים את הדוחות אשר הוגשו ( רק בשנות 2016 – 2017 ) ניתן להבין שהעמותה הוציאה כ 400,000 ש"ח עבור "הפעילות ופרויקטים", אך כלל לא ניתן להבן איזה מן פרויקטים נעשו ( לא הוגשו הסברים לרשם העמותות ולא היו אסיפות הכלליות בנושא זה ( בתיק העמותה אין אסיפות הכלליות עבור הפעילות (אין מידע )).

למעשה ללכת למסעדה זה גם כן "פעילות חברתית" ולפעמים פרויקט! הפעילות בעמותה חייבת להיות בהתאם למטרות העמותה, גם כן באישור של ועד המנהל ( בתיק העמותה אין שום מידע ) .

בתאריך 25.03.2019 העמותה נזכרה לעשות אסיפה כללית עבור שנת 2016 !!!  העמותה הוציא כ 200,000 ש"ח עבור "פעילות חברתית" וכך נראית האסיפה הכללית:

גם כן בתאריך 17.04.2019 העמותה נזכרה לעשות אסיפה כללית עבור שנת 2017 !!! העמותה הוציא כ 200,000 ש"ח עבור "פעילות חברתית" וכך נראית האסיפה הכללית:

בתאריך 09.07.2019 עמותה החליטה להגיש דוחות עבור 2015, אך רשם העמותות לא קיבל את המסמכים, מסיבה:

"לאחר בדיקה ראשונית של המסמכים שהעבירה העמותה לרשם העמותות, נמצא כי לא ניתן לקבל את
המסמכים שהוגשו, עקב אחת או יותר מן הסיבות הרשומות להלן, והבקשה תיראה כבקשה שלא
הוגשה לבדיקת רשם העמותות.
1 .לא התקבל פרוטוקול אסיפה כללית כפי שהוזן בבקשה, פרוטוקול מקוון הכולל מספר ברקוד חתום בחתימות
מקוריות של שני חברי ועד, נא לשלוח את הפרוטוקול בצירוף המסמכים המצ"ב.".

בתאריך 15.07.2019 רשם העמותות שוב שלח מכתב והסביר לעמותה שהמסמכים הוגשו בצורה לא מסודרת ולא ניתן לקבל ניהול תקין:

בתיק העמותות גם כן קיים דוח 'רשימת חמשת מקבלי השכר הגבוה בעמותה', אך לא ציינו מה הוא השכר! איזה מן שכר מקבלים "המתנדבים" ???

בתאריך 28.02.2022 נשלחה פניה לשגרירות אוקראינה:

תרגום:
" שלום רב.

אני מכין כתבה על שיתוף הפעולה בין שגרירות אוקראינה לבן "חברים ישראלים של אוקראינה".

יש לציין : השגרירות פרסמה מודעות באתר ובפייסבוק ( באופן  הרשמית) על שיתוף הפעולה.

1. האם ידוע לכם שהעמותה לא הגישה מסמכים ( דוחות )  לרשם העמותות ויש אפס שקיפות כלפי הציבור? 

2. איזה מן יחסים יש ביניכם? מדוע לא פרסמת מכרז? מה הקשר בניכם? האם השגרירות לוקחת חלק בפעילות הפיננסית של " חברים ישראלים של אוקראינה "? איזה תפקיד ממלאת השגרירות בתרומות כספיות?

3. עמותה נפתחה בשנת 2014 ופועלת עד 2022 ורק הגישה דוחות לרשם העמותות  עבור השנים 2016 ו-2017 , העמותה פועלת ללא ניהול תקין, אתם בתור גוף ממשלתי עשיתם בדיקות על העמותה?

4. איך עמותה ללא ניהול תקין יכולה לגייס ולנהל תרומות למען מדינת אוקראינה? ".

שגרירות אוקראינה בחרו לא להגיב. תשובה לא קיבלתי, שגרירות חסמו אותי בווצאפ ובפייסבוק.

בתאריך 01.03.2022 הוגשה תלונה במשטרה על גניבה וקבלת דבר במרמה.

 

בתאריך 01.03.2022 הוגשה תלונה לרשם העמותות.

בתאריך 20.03.2022 לרשם העמותות הוגשה בקשה: צו הקפאת חשבון עד סיום הבירור.

מאמרים נוספים