ספסרי מלחמה. כיצד שגרירות אוקראינה מרוויחה מהמלחמה? ולאן מגיעות התרומות של ישראלים רחבי לב?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

 

בתחקיר נוכל לראות את הקומבינציות המורכבות של עמותה Israeli Friends of Ukraine ( חברים ישראלים של אוקרינה (ע"ר)  580594034 ).

 • אתחיל את התחקיר עם השאלה המרכזית, איפה הכסף? יותר נכון – לאיזה כיסים הלכו כספי הציבור אשר נתרמו למען ילדי אוקראינה, חיילי אוקראינה, נכים וכו' ?

 

 • מדוע שגרירות אוקראינה (בישראל) מגייסת כספים למען אוקראינה באמצעות העמותה אשר לא טרחה להגיש דוחות עבור השנים 2014, 2015, וגם כן 2021. 

_______________

04.04.2022 תחקיר של  דים אמור

_______________

בתאריך 19.03.2022 פרסמתי תחקיר ( גם ב – 28.02.2022 בשפה הרוסית ( לחץ כאן – קרא עוד ( עברית )לחץ כאן קרא ( רוסית ) ) אשר מספר לנו מי הם Israeli Friends of Ukraine.

בעקבות התחקיר הוגשה תלונה במשרת ישראל ( גניבה וקבלת דבר במרמה ), בנוסף הוגשו 2 תלונות לרשם העמותות ( עדיין לא קיבלנו תשובה ואו תוצאות ).

 

בחודש פברואר 2022 עמותה פעלה ללא ניהול תקין וללא דיווחים ( עד פברואר 2022 דיווח הוגש לרשם העמותות רק עבור השנים 2016 ו 2017 ), יש לומר שבזכות התחקיר והתלונות רבות עמותה החליטה ( בתאריך 24.03.2022 ) להגיש מסמכים לרשם העמותות, חשוב לציין שגם הפעם המסמכים הוגשו באופן חלקי, כלומר עבור השנים 2014, 2015 ו2021 עמותה לא טרחה לדווח.

קומבינציות המורכבות בגיוס הכספים וגם בגיוס הומניטרי ( ציוד, תרופות, ביגוד וכו' ) למען אוקראינה:

עקב התמיכה של שגרירות אוקראינה עמותה Israeli Friends of Ukraine גייסה עשרות אלפי שקלים למען אוקראינה, כמו גם מעל 300,000 טון של תרופות, ביגוד, מזון וכו'.

ניתן לתרום כספים לחשבון בנק של העמותה, וגם ל 3 "ביטים" (*) וארנק ב"פייבוקס".

(*) "ביט"  – אפליקציה להעברת כספים מטעם בנק הפועלים.

למען הצדק והאמת אציין שלאחד החשבונות נסיתי לתרום – התרומה נעשתה בביט 0586776777, אך נציגי Israeli Friends of Ukraine סירבו לקבל את התרומה.

מקרים שבהם בני אדם ביצעו עברות ל Israeli Friends of Ukraine אך לא קיבלו את הקבלה עבור התרומה:

לידע כללי: Israeli Friends of Ukraine מקבלים תרומות כספיות, תרופות, מזון, ציוד רפואי, ביגוד ועוד.

 • כלל לא ידוע האם יש אישור לעמותה להתעסק עם ציוד הרפואי והתרופתי! לא יודע האם משרד הבריאות נתן אישור מסוג הזה. גם כן באופן כללי לא ידוע האם יש מחסנים מועדים לשמירת תרופות וציוד רפואי ( טמפרטורה, לחות, אוורור וכו' ).

מהשיחה עם רכז הפעילות ויטלי ניתן להבין שאין מחסנים מיועדים על כך ( רכז הפעילות מטעם Israeli Friends of Ukraine ) :

1. אין מחסנים מיועדים לשמירת ציוד רפואי ותרופתי.

2. לפי טענתו יש אישור לפעילות מטעם שגרירות אוקראינה ומשרד הבריאות האוקראיני! כאן נשאלת השאלה: האם לשגרירות אוקראינה יש סמכות להעניק אישור מסוג זה?

3. ב 2014 ו 2015 עמותה גייסה תרומות כספיות עבור חיילי ATO ( חיילים אוקראינים אשר עברו טיפולים רפואיים בישראל ) וגם כן עבור ילדים חולי סרטן ( ילדים אזרחי אוקראינית ), יש לציין: העמותה לא טרחה להגיש דוחות לרשם העמותות בדיוק עבור השנים 2014 וגם 2015.

4. רכז פעילות הסביר שהציוד אשר נתרם ע"י ישראלים נשלח לאוקראינה לעמותה בשם "מרלוג MARLOG".

5. גם כן נמסר בשיחה ש Israeli Friends of Ukraine פועלים תחת שגרירות אוקראינה.

 

( מיותר לציין שחובה לשמור תרופות בטמפרטורה מסוימת, רצוי לקבל אישור מטעם משרד הבריאות, בנוסף כל שנה חובה להגיש דוחות לרשם העמותות! )

פרט די חשוב: במטרות העמותה Israeli Friends of Ukraine 580594034 כלל לא רשום שלעמותה קיים אישור להעניק סיוע רפואי ו/או טיפול רפואי לחולי סרטן ו/או חיילים פצועים  קרא עוד – לחץ כאן.

"מטרות רשמיות: ליזום פרויקטים חברתיים והומניטריים לעזרה ותמיכה באוקרינה ואזרחיה. לפעול לקידום תדמיתה של אוקרינה בישראל ולקרב בין שתי המדינות ברמה תרבותית, חברתית וחינוכית.

תכירו את ארגון "מרלוג MARLOG":

עמותה או ארגון "מרלוג MARLOG" כלל לא רשומה באוקראינה ( לפי הנתונים של רשם העמותות האוקראיני ), כלומר עמותה פועלת ללא רישום וללא דיווחים באוקראינה.

לחץ לאתר MARLOG – מידע נוסף

תרגום:

אתר מידע באוקראינה – לחץ כאן

קיימתי שיחה טלפונית עם הנהלת "מרלוג" נציגה סירבה להסביר את הקשר בן "מרלוג" לבין Israeli Friends of Ukraine, בכללי סירבה לתת פרט כלשהו ( אין שקיפות המלאה כלפי הציבור  ).

שיחה מוקלטת לחץ כאן .

שוב אציין: בכלל לא ברור מדוע תרומות הומניטריות ( ציוד רפואי, תרופות, ביגוד, מזון וכו' ) בשווי של מיליוני שקלים מעוברות לארגון לא רשום ולא שקוף? מי באמת עומד מאחורי ה"מרלוג"?

 כ 95% תרומות הומניטריות בישראל נאספות במחסנים של Israeli Friends of Ukraine אשר הם קיבלו מטעם שגרירות אוקראינה, את המחסנים שגרירות קיבלה מטעם מדינת ישראל או רשויות מקומיות – ללא תמורה וללא תשלומי ארנונה, למעשה ללא עלות, גם כן מטוסים לאוקראינה בממון המלא של ישראל ( משרד החוץ ) ו/או ארגוניים ישראלים, על כן כאשר שגריר אוקראינה מוסר לציבור שישראל לא עשתה דבר למען אוקראינה זה שקר גס והטעיית הציבור, פשוט מעשים טובים לא זוכרים, עדיף לבכות ואולי לקבל עוד תרומות ( אך לעיתים חשוב לומר תודה).

אין שום פיקוח על "מרלוג" ואין שקיפות כלפי הציבור ( שקיפות מול הרשויות – רשם העמותות לדוגמה )!

ל"מרלוג" נשלחו שאלות:

1. מדוע הסיוע ההומניטרי מישראל מגיע לארגון "מרלוג" ?

2. מדוע "מרלוג" אינו רשום באוקראינה באופן רשמי?

3. מי מממן את "מרלוג"?

4. "מרלוג" מקבל תרופות, האם מחסן שלכם מיועד לאיסוף תרופות שמירת תרופות?

5. האם יש אישור של משרד הבריאות אוקראיני לשמור ולאחסן תרופות?

6. מה הקשר בין "מרלוג" ל-"THE GREAT IDEA"?

7. האם יש קשר בין "מרלוג" לאיש העסקים פטלאז'ן איגור אולכסנדרוביץ'?

תגובה מטעם המייסדת "מרלוג", גב' נטליה פופובה:

"אתה מכפיש את היחסים בין אוקראינה וישראל! פגיעה באמינות של אנשים עם מוניטין נקי! אין לך זכות להתערב בעבודתו של MARLOG! אתה הסוכן מטעם הקרמלין!
חצית את הקו האדום. אתה מבזה את כבודן של שתי המדינות, את כבודם של חבריי והמתנדבים. אני יודעת שמשתמשים בך בצורה עיוורת על ידי גזענים וכאלה שרוצים לריב בין אוקראינה וישראל.

על פי חוק אוקראינה "על הגנת מידע במערכות מידע ותקשורת" וחוק אוקראינה "על הגנת נתונים אישיים" אני אזרחית אוקראינה פופובה נטליה וולודימיריבנה, מנהלת פרויקט "מרכז הלוגיסטיקה הבינלאומי MARLOG" אינני נותן אישור רשמי להשתמש בהתכתבות זו ובהערות שלי לפרסומים בתקשורת של פרסומים ופרסומים כלשהם ברשתות החברתיות".

חשוב לציין: ניהלתי שיחה עם מתנדב "מרלוג" ( אוקראינה ), מתוך השיחה ניתן להבין שהמחסנים באוקראינה ללא חימום ולא מיועדים לשמירת תרופות וציוד רפואי, בלילות הטמפרטורה יורדת ל מינוס 5, כלומר תרופות מסוימות ו/או ציוד רפואי אסור לשמור במחסן אשר לא מיועד על כך, לא כל התרופות יכולות לספוג שינויים בטמפרטורה.

_______________

חוזרים ל Israeli Friends of Ukraine:

בישראל נאספו מעל 300,000 טון ( בן 300,000 ל 400,000 ) ציוד הומניטרי ( מזון, ביגוד, תרופות, ציוד רפואי בתוקף ), 28.03.2022 עמותה מפרסמת מסמך דיי מעניין, ארגון מבקש מאזרחי ישראל לתרום כספים למען אוקראינה.

בפניה לציבור Israeli Friends of Ukraine מוסרים, ציטוט: "אנחנו פונים לכל אחד ואחת לכל גוף ואדם פרטי. אנא פיתחו את הלב ותירמו. כל שקל יכול לעזור. העמותה שלנו היא בשקיפות מלאה מאפשרת לכל אחד לעקוב אחר יעדי התרומות".

כאן נשאלת השאלה: מדוע אין שום דוחות עבור השנים 2014, 2015 ו 2021? למען השקיפות!

 • איפה ניתן לראות פירוט של כ 3 "ביטים" ו"פייבוקס" , דיווח על תרומות במזומן ( בהפגנות נאספו תרומות מזומן )?
 • איפה מסמכים אשר מצביעים על כך ש Israeli Friends of Ukraine הזמינה מטוסים לאוקראינה על חשבונם ( הרי עבור זה מבקשים תרומות )?
 • איפה חוזה שיתוף הפעולה בין שגרירות אוקראינה וIsraeli Friends of Ukraine? מדוע הסכם לא פורסם לציבור?
 • מדוע אזרחי מדינת ישראל תורמים ציוד הומניטרי לאוקראינה והציוד נשלח אך ורק לארגון "מרלוג" באוקראינה, לארגון לא רשום באוקראינה?
 • מדוע תרומות הומניטריות מישראל ( תרופות וציוד רפואי וכו' ) עוברות לעמותה לא רשומה "מרלוג" ומשם לעמותה אחרת בשם  "ГО Велика ідея"  ( תרגום: "רעיון נהדר של ארגונים לא ממשלתיים" )???
 • מדוע עד היום לא פרסמו את ההסכמים בן Israeli Friends of Ukraine לבן "רעיון נהדר של ארגונים לא ממשלתיים" ולבן ו"מרלוג"???
 • כל השאלות למען השקיפות! Israeli Friends of Ukraine רוצים כסף? לכן תסבירו לציבור לאן הולכות התרומות!

 

במסך הרשמי התפרסם איש עסקים אוקראיני בשם איגור פטלאז'ן, ע"י עמותה Israeli Friends of Ukraine נמסר שאיגור פטלאז'ן הינו נציג רשמי של ממשלת אוקראינה בישראל, בנושאים הומניטריים ( תרומות )  – קרא את כל המסמך.

איגור פטלאז'ן, בעצם מי הוא: על פי הגרסה רשמית איגור נציג של ממשלת אוקראינה במדינת ישראל, בנושאים הומניטריים ותרומות הומוניטריות! מה הוא עושה בישראל?

איגור פטלאז'ן איש עסקים די גדול באוקראינה, בעלותו כ 3 מפעלים וכ- 22 חברות בע"מ גם כן באוקראינה, בנוסף הינו מייסד עמותה ( "קרן הצדקה שערי ציון" ).

לרשימה מלאי לחץ כאן

תחומי העיסוק של איגור פטלאז'ן:

תיירות, חקלאות, ייצור צינורות, סחר סיטוני במכונות ומתקנים חקלאיים, הובלות, השכרת ציוד, סיטונאות, מסחר סיטוני ועוד.

דבר די מעניין אשר משך את צומת לבי, פטלאז'ן מייסד עמותה "קרן הצדקה שערי ציון" ( באוקראינה ).

עמותה "קרן הצדקה שערי ציון" מספרה באוקראינה  34321888 של אגור פטלאז'ן , מופיעה בעשרות הליכים פליליים באוקראינה.

קרא פסק הדין ( אחד מתוך עשרות פסקי הדין ) 

למידע נוסף לחץ כאן

כאשר חוקרים את העמותה "קרן הצדקה שערי ציון" די מהר מבינים שהיא פועלת תחת העמותה "הארגון הציבורי הבינלאומי – ג'וינט JDC".

פרטי העמותה "ג'וינט" אודסה : שם באנגלית:

"INTERNATIONAL PUBLIC ORGANIZATION UNITED (JOINT)"

מספר העמותה באוקראינה ו/או קוד של המייסד: 33313284
כתובת מייסד: Ukrayina, 65023, אזור אודסה, העיר אודסה, VULYTSIA NIZHYNSKA, budynok 77-79

 

באודסה "קרן הצדקה שערי ציון" מפרסמים שיתוף הפעולה עם הג'וינט – www.jdc.org הבינלאומי, משתמשת בלוגו של הארגון.

ב "הג'וינט של אודסה" אדון פטלאז'ן מופיעה כאיש סמכות, נציג רשמי עם סמכויות ( הנהלה ).

"הג'וינט של אודסה" גם כן מעורב בהליכים משפטיים באוקראינה.

פסק הדין ( 1 מתוך עשרות ) – לחץ כאן.

מידע נוסך על "הג'וינט הבינלאומי של אודסה"  – לחץ כאן.

בארגון "ג'וינט JDC" נמסר: "אין לנו שום קשר "לג'וינט באודסה", כלל אין לנו סניף בעיר אודסה שבאוקראינה, אנו לא מכיר "ג'וינט JDC באודסה", את הפניה באופן מיידי אנו מעברים לניו יורק ליועץ המשפטי.
אין לנו פעילות באודסה ואין לנו שום קשר עם מייסד "ג'וינט JDC אודסה". לא נתנו אישור לשום גורם לפתוח סניף "ג'וינט JDC" באודסה.
תודה רבה על הדיווח אנו מתחילים את הטיפול.".

לידיעת הציבור: בן "ג'וינט אודסה" ובין "ג'וינט JDC" – אין שום קשר.

_____________________________________________-

לא התעצלתי והתקשרתי לאיגור פטלאז'ן, שנמצא כעת נמצא בישראל.

שיחה הייתה דיי מעניינת, נציג של אוקראינה התנסייח בקללות והשפלות כלפי, צעק והיה די אגרסיבי בתשובותיו, הייתה לי תחושה שאני מנהל שיחה עם איש בריון ולא עם נציג של אוקראינה אשר נשלח למען המשימה הדיפלומטית.

איגור פטלז'אן התחיל את השיחה במילים די רשמיות, ציטוט: "אני נציג רשמי של מדינת אוקראינה בישראל".

שאלות ותשובות:

 • 1. שאלה: בזמן שאתה נמצא בישראל כמה תרומות הומניטריות נאספו? תשובה: בזמן שאני בישראל כ 200,000 טון ( ציין פטלאז'ן שנמצא שבועיים בישראל ( במועד השיחה )).
 • 2. שאלה: מה עושים עם תרומות הומניטריות בישראל? תשובה: הכל אני מעביר ל Israeli Friends of Ukraine.
 • 3. שאלה: איך תרומות הומניטריות נשלחו לאוקראינה? תשובה: יש לנו מחסנים באוקראינה של ארגון "מרלוג" שבעיר קובל.
 • 4. שאלה: כמה מטוסים נשלחו ע"ח Israeli Friends of Ukraine לאוקראינה? תשובה: כן נשלחו 6 מטוסים כ 70 טון ( מטעה ומוסר אי אמת Israeli Friends of Ukraine לא ממנו טיסה 1).
 • 5. שאלה: מדוע תרומות מישראל נשלחות אך ורק לארגון "מרלוג", הרי ידוע שזה ארגון לא שקוף, אשר כלל לא רשום באוקראינה, כלומר לא כעסק ולא עמותה, גם כן לא ניתן להבין מי עומד מאחוריו, הציבור אינו יודע לאן באמת מעוברות טונות של תרומות הומניטריות!? תשובה: ככה אני החלטתי!
 • 6. שאלה: ידוע לך שארגון הבינלאומי (*) International Human Rights Commission (IHRC) בדק את "מרלוג" ואת Israeli Friends of Ukraine והחליט לא לעבוד איתם עקב סיבה די פשוטה – אי שקיפות כלפי הציבור!? מדוע אתה בתור נציג אוקראינה הסכמת לעבוד עם "מרלוג" ו Israeli Friends of Ukraine? תשובה: Israeli Friends of Ukraine מוסמכים על ידי שגרירות אוקראינה בישראל, לא מעניין אותי לעשות בדיקות על הארגונים, לא עשיתי בדיקות. אין לי זמן לעשות בדיקות מטופשות, אני רואה איך הם עובדים!
 • 7. שאלה: מדוע תרומות לא עוברות ישירות לרשויות או ממשלת אוקראינה או ארגונים גדולים כמו צלב האדום? תשובה: איזה ממשלת אוקראינה? על מה אתה מדבר? אני החלטתי לעבוד עם "מרלוג".
 • 8. שאלה: ראית מסמכים שכתוב שם שארגון Israeli Friends of Ukraine מימן את הטיסות? מי לפי דעתך מממן את הטיסות? אולי מדינת ישראל? תשובה: לא ראיתי מסמכים ש Israeli Friends of Ukraine ממנה את הטיסות, יחד עם זאת מדינת ישראל לא עושה שום דבר כדי לעזור אוקראינה, למעשה מדינת ישראל לא נוקפת אצבע על מנת לעזור לאוקראינה!
 • 9. שאלה: בכל זאת אתה טוען שמדינת ישראל לא עושה דבר כדי לעזור לאוקראינה, אז על חשבון מי המטוסים? תשובה: על חשבון ג'וינט JDC, הסוכנות היהודית, קרן היסוד ומשרד החוץ .
 • 10. שאלה: כלומר ארגונים ישראלים ומדינת ישראל נותנת מטוסים לשגרירות אוקראינה כדי שתוכלו להעביר את תרומות הומניטריות לאוקראינה, אני שוב שואל מדוע תרומות לא נשלחות לממשלת אוקראינה? אתה מייצג אינטרסים של אוקראינה או של "מרלוג"? תשובה: מה אתה רוצה ממני?  Israeli Friends of Ukraine מקבלת את התרומות כדי שנוכל לשלוח מטוסים לאוקראינה והם גם כן רוכשים תרופות בישראל כדי לעזור לעם אוקראיני.
 • 11. שאלה: בישראל יש כ 300-400 טון של תרומות הומניטריות, אתה רואה לאן זה הולך? אתה בקשר עם ועדת "מרלוג" ( האם כלל יש להם ועדה אשר מחליטה לאן להעביר ציוד הומניטרי)? החלוקה מעניינת אותך? תשובה: אני נמצא בכל הישיבה בשגרירות אוקראינה, אני באופן אישי בודק כל קילו אשר נשלח לאוקראינה. אני לא הייתי בישיבות ובוועדה של "מרלוג".
 • 12. שאלה: תרופות וציוד רפואי אשר נשלח לאוקראינה באמצעות Israeli Friends of Ukraine וע"ח ישראלים ומדינת ישראל  אתה יודע למי ארגון "מרלוג" מחלק את זה? תשובה: כן אני יודע מי מקבל את זה באוקראינה! למה אתה שואל את זה? מדינת ישראל לא נתנה אגורה 1 עבור המטוסים לאוקראינה, אני מניח לעצמי שאתה מקליט אותי. למה אתה שואל את זה? מי טעם מי אתה?
 • 13. שאלה: אני שוב מציין – מדינת ישראל ( משרד החוץ – כספי הציבור ), קרן היסוד ( עמותה אשר מקבל תמיכות ממשלתית ( גם כן כספי הציבור )3,680,196 ₪ ) ) ג'וינט JDC ( תמיכה ממשלתית 151,854,714 ש"ח ) וסוכנות היהודית אשר גם כן מתקיימת ע"ח ישראל, הם ממנים את המטוסים הומניטריים לאוקראינה, למעשה נותנים את המטוסים לשגרירות אוקראינה ללא עלות! אני שוב שואל אותך מדוע Israeli Friends of Ukraine ע"ח מדינת ישראל וארגונים ישראליים שולחים טונות של ציוד הומניטרי לארון "מרלוג" ולא לממשלת אוקראינה? אתה בודק מי מקבל את התרומות ההומניטריות  שבשווי מאות אלפי שקלים? מדוע החלטת לעבוד עם ארגון "מרלוג" שאינו שקוף? מדוע לא לעבוד מול ממשלת אוקראינה? תשובה: אם אתה אומר ש "מרלוג" ארגון לא שקוף אל תתקשר אלי יותר! הם לא ישנים ימים ולילות ימים. רק הם טובים, אני החלטתי לעבוד איתם. אני בכלל לא חייב לך לתת דין וחשבון. אני לא הייתי בוועדות של "מרלוג" אבל הם מחלקים את התרומות באוקראינה. אתה ממזר ורמאי, אני לא רוצה להמשיך לדבר איתך ( גם הפעם תשובה ברורה לא קיבלתי ).
 • 14. שאלה: אתה טוען שלהביא טונות של תרומות מגבול רומנים או פולין לארגון "מרלוג" זה עולה כ 2500 $ ( עבור משאית ), אתה רוצה שאני אארגן לך את המשאיות מטעם ממשלת אוקראינה? זה פשוט נשלח לאוקראינה ולא ל"מרלוג"! תשובה: לא צריך אני מארגן את המשאיות. אתה עושה פרובוקציה ממזר, אתה פשוט ממזר.

 

(*) International Human Rights Commission (IHRC) הינו ארגון בינלאומי, כמו כן בארגון יש תקציב להעביר תרומות הומניטריות לאוקראינה ( ע"ח הארגון ), הנהלה של International Human Rights Commission בדקה את "מרלוג" ואת Israeli Friends of Ukraine – תוצאות: ארגונים לא שקופים כלפי הציבור, בנוסף Israeli Friends of Ukraine  פועלים בישראל ללא אישור ניהול תקין וללא דיווח לממשלת ישראל, ארגון או מרכז "מרלוג" כלל לא רשום באוקראינה פועל באופן בלתי חוקי ( כלומר מגייסים תרומות וכו' ללא דיווחים וללא רישום ), כך מסר מנהל בכיר של International Human Rights Commission.

בנוסף מנהל בכיר של International Human Rights Commission (IHRC) ציין, ציטוט: "ארגונים "מרלוג" ו- Israeli Friends of Ukraine אינם שקופים, לא הבנו מדוע אנו אמורים לשלם כספים על המטוסים וטונות של תרומות יועברו למרכז "מרלוג"?

International Human Rights Commission (IHRC) פועל מול הממשלות או רשויות ו/או ארגונים בינלאומיים, כמו צלב אדום לדוגמא. החלטנו להתרחק מארגונים "מרלוג" ו- Israeli Friends of Ukraine וכלל לא לשתף איתם פעולה כי הם ארגונים חשודים."

 

 

ברשותי יש מסמך די מעניין, במסמך שר אוקראיני רומן לשצ'נקו ( משרד המדיניות אגררית ומזון של אוקראינה ) ממנה את הפטלז'אן כיועץ, ציטוט מתוך ההחלטה 48-K№: "למנות את איגור פטלאז'ן כיועץ שר המדיניות אגררית ומזון של אוקראינה בנושאים פוליטיים החל מה-8 במרץ 2022, גם כן יועץ בנושא מזון מסחרי של אוקראינה, בנוסף יועץ בנושאי סיוע הומניטרי עבור אוקראינה.".

חשוב לציין: מסמך ללא חותמת!!!

באתר הממשלתי של משרד המדיניות אגררית ומזון של אוקראינה אין שום מידע עבור ההחלטה 48-K№ מ 08.03.2022 – לחץ כאן לאתר.

בשגרירת אוקראינה סירבו להגיב מה איגור פטלז'אן עושה בישראל ( שאלות נשלחו לאלכסנד קוצ'רביי ( עוזר שגריר )).

לשגרירות אוקראינה נשלחו שאלות:

PATLAZHAN IHOR OLEKSANDROVYCH הוא איש עסקים עם הון עתק באוקראינה.

1. מי מינה אותו לתפקיד נציג אוקראינה במדינת ישראל.

2. על חשבון מי הוא מתגורר בישראל?

3. איך איש עסקים יכול להיות נציג ממשלתי בישראל?

4. מה הקשר של איש העסקים לישראל?

5. מדוע איש עסקים שולח סיוע הומניטרי למרכז "מרלוג" ?

6. ****** ( שאלה לא לפרסום ) .

7. מי בדק באופן אישי את האדם הזה בשגרירות?

8. מי בדק את השקיפות של מרכז "מורלוג" באוקראינה?

התשובה או לא תפורסם!

תשובה: 

"דים, מי ביקש ממך לברר את המידע הזה?"

החלטה של השר למנות את מר איגור פטלז'אן כיועץ ניתנה בתאריך 08.03.2022 על כן פטלז'אן הגיע לישראל בתאריך 25.03.2022 , יחד ם זאת כבר בתאריך 23.03.2022 שר רומן לשצ'נקו התפטר. כאן נשאלת השאלה: איגור פטלז'אן ממשיך לייעץ לרומן לשצ'נקו? באופן כללי מה הוא עושה בישראל ומדוע מקורב לשגרירת אוקראינה?

חוזרים לעמותה Israeli Friends of Ukraine, בתאריך 10.03.2022 עמותה מפרסמת פוסט שממנו אפשר להבין שארגון Israeli Friends of Ukraine הצליחו לממן מטוס הומניטרי לאוקראינה, ציטוט קצר מתוך הפוסט:
"חברים יקרים!
אנחנו לא יכולים שלא לשתף אתכם בחדשות הנפלאות!
היום בשעה 22:30 המריא המטוס של חברת ארקיע שהוציא יותר מ-1000 קופסאות עם סיוע הומניטרי לאוקראינה!
הדבר התאפשר בזכות עבודתם הקשה של מאות רבות של אנשים שתרמו לרכישת תרופות, אספו, מיינו, ארזו, הובילו, שלחו על חשבון זמנם הפנוי והלא ממש, על חשבון העבודה, המשפחות. אבל העזרה כבר בדרך!" ( הציבור ישמח לראות מסמכים).

בתוך הפוסט Israeli Friends of Ukraine מוסרים תודה לסגן ראש העיר ראשון לציון מקסים בביצקי, לחברת ארקיע, וגם כן שגרירות אוקראינה, וכמובן מעלים המון תמונות מתוך השדה.

לרגע התרשמתי לטובה ( למרות שלא ראיתי מסמכי טיסה ) שמחתי ש Israeli Friends of Ukraine באמת הוציאו טיסה שלמה לאוקראינה, די קל להבין על איזה טיסה מדובר 238-40028402 ARKIA AIRLINES. לאחר השיחה עם חברת  ארקיע התברר שהכל לבוף אחד גדול!

תמונות מתוך הפסייבוק של Israeli Friends of Ukraine – דיווח תקשרותי

נציג בכיר של חברת ארקיע מסר: "Israeli Friends of Ukraine לא מימנו את הטיסה ולא קיבלו אישורים מטעמנו עבור הטיסה, הם אולי הביאו קופסא 1 של ביגוד, הם כן הדביקו מדבקות שלהם על כל הקופסאות וצילמו, הם טענו שיש להם אישור של שגריר אוקראינה. את הטיסה ממנו משרד החוץ ישראלי, ג'וינט JDC וקרן היסוד. אנו לא עובדים ולא עבדנו עם Israeli Friends of Ukraine. אין לנו שום קשר ל Israeli Friends of Ukraine , בנוסף הם לא מסרו לנו שום ציוד, רק חלק קטן הקופסאות שקיבלנו משגרירות אוקראינה ( כי עשינו טובה לשגרירות אוקראינה ) רב הדברים היו של ג'וינט JDC וקרן היסוד. בעיקרון הטיסה הזאת הייתה של משרד החוץ ישראלי, ג'וינט JDC וקרן היסוד".

 

בנוסף 31.03.2022  Israeli Friends of Ukraine פרסמו פוסט נוסף וטענו שאוספים ציוד הומניטרי בשיתוף פעולה עם הסוכנות היהודית קרן היסוד, ציטוט: פגישה עם המשלחת מאוקראינה ועם הנציגים של קרן היסוד והסוכנות במחסן של הציוד ההומניטרי של Israeli Friends of Ukraine G3.

 

שיחה עם הסוכנות היהודית לארץ ישראל ( מנהל בכיר קשרית בינלאומיים בסוכנות היהודית ): "אין לנו שום קשר עם  Israeli Friends of Ukraine, העמותה לא קשורה לסוכנות. האיסוף הומניטרי נאסף עם מרכז השלטון המקומי ומשרד החוץ ישראלי, הציוד ההומניטרי נתרם לפליטי אוקראינה.

לא יכול להיות שהסוכנות היהודית תשלח תרומות לעמותה לא רשומה באוקראינה או דרך עמותה בלי ניהול תקין בישראל (*). אם אנו משתפים פעולה עם העמותות זה עמותות מאוד שקופות עם ניהול תקין בלבד. יכול להיות ש- Israeli Friends of Ukraine הביאו למחסנים שלנו את התרומות עם המדבקות שלהם ולכן על הקופסאות שלנו יש 2 מדבקות שלנו ושלהם. לא ידוע לי שארגון  Israeli Friends of Ukraine שותף אורגני למבצע שעשינו. את כל התרומות שלנו אנו מעברים אך ורק  לרשויות או לממשלה. אין לנו ולא היה לנו שום קשר עם Israeli Friends of Ukraine! בקשר תרומות הומניטריות ( סיוע ) לא יודע לנו איך ארגון Israeli Friends of Ukraine נכנס לתמונה. אנו בודקים ב 7 עיניים עם מי לשתף פעולה, שוב מציין שעם Israeli Friends of Ukraine אין שיתוף הפעולה". 

(*) במעמד השיחה ניהול תקין של Israeli Friends of Ukraine עוד לא התעדכן באתר של רשם העמותות, העמותה קיבלה ניהול תקין זמני בתאריך 24.03.2022.

 

שיחה עם קרן היסוד ( מנהלת הבכירה ): "אין לנו שום קשר ל – Israeli Friends of Ukraine, אנו משתפים פעולה עם שגריר אוקראינה משרד החוץ ישראלי. אנו לא עבדנו עם הארגון הזה. אין לנו הסכם איתם. קיבלנו את הציוד הרפואי ממשרד החוץ ישראלי ( משרד החוץ תרמו מטוס וציוד הומניטרי לאוקראינה ). אין לנו שום קשר עם Israeli Friends of Ukraine או "מרלוג" גם לא היה שום קשר. אני לא מכירה בתמונה הזאת של משלחת מטוסים לאוקראינה".

 

מקסים בביצקי, סגן ראש העיר ראשון לציון מוסר: "עיריית ראשון לציון נתנה מחסנים ( ללא עלות ) לשגרירות אוקראינה, עמותה Israeli Friends of Ukraine לא קשור לממון הטיסה. אין לי פרטים על הטיסה. אני כן מכיר את העמותה Israeli Friends of Ukraine אך לא בדקתי את פעילותם ( ניהול תקין, דוחות וכו' ) כי לא אני ולא העיריית ראשון לציון לא משתפים איתם פעולה, כמו גם אין שום הסכם בנינו".

גם חברת פרלמנט ( פרלמנט אוקראיני ) תומכת בגיוס תרומות של Israeli Friends of Ukraine, כך גב' אולגה וסילבסקה-סמגליוק (*) דווחה בעמוד הפייסבוק אשר בבעלותה שארגון Israeli Friends of Ukraine מגייס תרומות למען אוקראינה.

אף איש לא יודע מה סילבסקה-סמגליוק עשתה בישראל! כן ידוע שהיא הייתה במחסנים של  Israeli Friends of Ukraine!

(*) גב' אולגה וסילבסקה-סמגליוק, חברת הפרלמנט אוקראיני,  מחוז 96 – מפלגה 'Слуга народа' 'Servant of the People'.

בסרטון אשר צולם ע"י גב' אולגה וסילבסקה-סמגליוק נמסר שהיא נמצאת במחסן של Israeli Friends of Ukraine והיא עושה הכל כדי לדאוג לאוקראינה וגם מבטיחה בימים הקרובים האספקה של התרופות לאוקראינה. מתוך הסרטון ניתן להביא שגב' אולגה עובדת בשיתוף הפעולה עם Israeli Friends of Ukraine.

די בכך מעניין מה בזמן המלחמה חברת פרלמנט עשתה בישראל, כמו גם – על חשבון מי הגיעה לישראל ומדוע? ובכן התקשרת לגב' אולגה:

שאלה: שלום לך. את חברת הפרלמנט, הבנתי שהיית בישראל! מה הקשר שלך עם ארגון Israeli Friends of Ukraine? תשובה: ( שתיקה ) מי אתה ( למרות שדיברנו בפייסבוק יום לפני, על כן קבענו שיחה טלפונית ) – אין תשובה!

שאלה: אני שוב שואל אותך מה הקשר שלך עם ארגון Israeli Friends of Ukraine? תשובה: ( שתיקה ) מממ בינינו אין שום קשר, הייתי במחסנים איפה שהם אוספים את הציוד ההומניטרי. איזה עיתון אתה מייצג? מדוע אתה שואל אותי את זה? ( תשובה ברורה שוב לא קיבלתי ).

שאלה: הגעת לישראל מעם ממשלת אוקראינה או ביקור אישי? אולי Israeli Friends of Ukraine הזמינו אותך? או שגרירות אוקראינה? מי מממן את הטיסה? תשובה: ( שתיקה ) אני לא מבינה למה אתה שואל אותי את זה! ( תשובה ברורה לא קיבלתי ).

שאלה: אני עושה תחקיר על תרומות הומניטריות, ואני שואל אותך איך את קשורה לתרומות, זה סוד? תשובה: לא, אני לא מבינה למה אתה שואל את זה? אני לא קיבלתי שום משאיות של ציוד הומניטרי ( כלל לא שאלתי על המשאיות ), בני לבן Israeli Friends of Ukraine עשו הכירות בשגרירת אוקראינה.

שאלה: על חשבון מי הגעת לישראל? תשובה: אתה עושה תחקיר על סיוע הומניטרי לא? מה זה משנה לך מי מממן לי את הטיסה, אני חברת פרלמנט ואני יכולה לבקר כל מדינה, והכל כדי לעזור למדינה שלי, לאוקראינה.

שאלה: כשהגעת לישראל איך זה עזר לאוקראינה? תשובה: ( שתיקה ) איזה עיתון אתה? לאיזה עיתון אתה כותב?.. ( שתיקה ) אוקי, אז ככה באתר של פרלמנט יש את המייל שלי, תשלח לי בקשה במייל, בקשה רשמית, תציין של של העיתון ואת פרטיך.

שאלה: את לא יכולה לענות לשאלות מאוד פשוטות שלי? מדוע היית בישראל? איך עזרת לאוקראינה ומי מממן לך את הטיסה? תשובה: אני לא יודעת עם מי אני מדברת ולכן אני לא רוצה לענות ( ניתקה את השיחה ).

 

____________________

מאוקראינה קיבלתי הודעות נוראיות, אנשים מוסרים שציוד ההומניטרי מישראל ניתן לקבל אך ורק תמורת עשרות אלפי דולרים.

מתוך הודעות אשר קיבלתי מצטבר שסיוע הומניטרי מישראל ניתן לקבל ללא עלות, אך ארגון "מרלוג" גובים אלפי דולרים עבור ההובלה, בנוסף ארגון משחרר את הציוד אך ורק עם משאיות המוסמכות ע"י "מרלוג".

תרגום: "איזה מין סיוע הומניטרי זה, תמורת של 10,850 דולר?כתבתי למרכז הלוגיסטי "מרלוג", והם אמרו לי כמעט 11 אלף דולר לשלם. זה פשוט יצירת מופת,  סיוע הומניטרי בחינם, אבל הובלה עולה כמעט 11 אלף דולר.כתבתי להם שאני אפרסם את ההתכתבות בפייסבוק, הבוסית שלהם נטליה פופובה התקשרה אליי ואמרה לי לא לעשות את זה, הסבירה שמאחוריהם עומדים אנשים מאוד סמכותיים, איש עסקים פטלאז'אן מאודסה, שתחתיו כל אודסה, שגרירות אוקראינה בישראל, חברת פרלמנט אולגה וסילבסקה סמגליוק, הנהלת מחוז וולין, ה-SBU (*) של אזור וולין ועוד כמה אנשים מישראל.ובכן, אני לא צריך שום דבר מהם יותר, ואין לנו 11 אלף דולר, רק כנופיה של שנות ה-90."
(*) Security Service of Ukraine

 

 

תרגום: "שלום דים.
אתמול דיברנו עם מרכז מרלוג הזה, למען האמת, אנחנו המומים וכואבים עד דמעות ( מצטערים שביקשנו עזרה ).
העברנו להם את הבקשה (הם ביקשו), הם שקלו אותה במשך 3 ימים. בתגובה הם כתבו שעלינו לשלם להם 6,700$ (במזומן) עבור משלוח לעיר ****, רק משלוח! אנחנו כותבים להם, שאין לנו כסף, כלומר 0, אנשים גוועים ברעב, והם נותנים לנו שוב את הסכום 6,700 דולר. אנחנו כותבים להם, אנחנו לא יכולים לעזוב את העיר, אבל נמצא מתנדבים, רק תתנו לנו סיוע הומניטרי – אנחנו באמת צריכים עזרה. בקיצור, הם סירבו לנו וטענו ששגרירות אוקראינה (בישראל) כביכול אינה מאפשרת הובלת ברכבים הלא מוסמכים ע"י השגרירות, וכי רק חברים ישראלים ומרלוג מוסמכות על ידי שגרירות אוקראינה בישראל. הם אמרו כנסו לעמוד הפייסבוק של השגרירות ותראו שחברים ישראלים הם חלק משגרירויות אוקראינה. אז לא קיבלנו מהם כלום. חבל שאתם תורמים ואנו אמורים לקנות את זה!".

 

 

תרגום: "ערב טוב.
סליחה על ההפרעה.
שלחנו פנייה למרלוג דרך האתר https://marlog.com.ua, היינו צריכים תרופות.
קיבלנו הכל בחינם, אבל ביקשו 6,000 יורו לביטוח הובלה ורכב.
אמרנו להם שיש לנו מכוניות, והם הפסיקו לענות לנו, וכעבור יומיים כתבנו שהמטען כבר יצא ללבוב.
הם התבקשו לא לכתוב יותר!"

למען האמת יש לומר שהוגשה תלונה במשטרה, גם כן שגריר אוקראינה קיבל את החומר באופן אישי ( ע"י נמסר תחקיר ואישור גשת התלונה לשגריר), בנוסף  נציג מטעם השגרירות ( אלכסנד קוצ'רביי ) גם כן קיבל את כל החומרים , לכן לא ניתן לטעון הבשגרירות לא יודעים על הקומבינציות! להפך שגרירות אוקראינה ממשיכה לשתף פעולה עם Israeli Friends of Ukraine וארגון "מרלוג".


עדכונים:

29.04.2022 – ארגון "חברים ישראלים של אוקראינה" הגישו נגד עיתונאי דים אמור תביעת השתקה, מס' תיק 42032-04-22 ( דיון הקרוב 19.12.2022, בשעה 09:00 ), כמו כן הדיון פתוח לציבור, כתובת: שוקן 25, תל אביב.

01.05.2022 – במשטרת ישראל התיק נסגר: מספר תיק 119282/2022 ( גניבה וקבלת דבר במרמה ) – תלונה הוגשה נגד הארגון "חברים ישראלים של אוקראינה".

04.12.2022במשטרת ישראל הוגשה תלונה נגד הארגון "חברים ישראלים של אוקראינה" ( איומים ), מספר תיק 2022 / 545617התיק פתוח.

מאמרים נוספים