דים אמור מנהל אמנותי ומייסד תיאטרון 'תא"י' ( תיאטרון ארצי ישראלי ).

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

 

דים אמור הקים תיאטרון ארצי ישראלי. 'תא"י' הינו תיאטרון חדשני ומדרני.

מאת: מערכת MAAKAV.

חדשות טובות בעולם התרבות, דים אמור הקים תיאטרון אצרי ( תא"' – תיאטרון ארצי ישראלי ), בתאריך 13.09.2022 רשם העמותות אישר הקמת התיאטרון כגוף ציבורי, מספר ארגון 580751600.

דים אמור במאי תיאטרון וקולנוע, יו"ר ארגון השחקנים ( המגן )  וגם כן מייסד ומנהל אמנותי של תיאטרון ארצי ( תא"י ).

אמור זכה ב עשרות פרסים מכובדים בתחום התיאטרון ( פסטיבלים בינלאומיים ), לצורך העניין בשנת 2019 נבחר כבמאי הטוב ביותר בפסטיבל "JOYFEST". למעשה, רק בפסטיבל הבינלאומי  " 2019JOYFEST  " דים אמור הביא 4 זכיות למדינת ישראל.

דים אמור הקריב את חייו למען התיאטרון, ועל כן בגיל 38 החליט להקים תיאטרון ארצי אשר יביא אמנות אחרת, יקדם יצירה ישראלית ובינלאומית, ייתן פרנסה לשחקנים מקצועיים.

( התיאטרון הוקם על מנת לתת מקומות עבודה לבוגרים של בית הספר למשחק של דים אמור, אך לא רק, גם שחקנים מקצועיים יעבדו וישחקו בתיאטרון )


מטרות של תיאטרון תא"י ( תיאטרון ארצי ישראלי ):

לקיים תיאטרון ואנסמבל על מנת לקדם את היצירה ישראלית. בתיאטרון ישחקו ויעבדו בוגרים של בית הספר למשחק ( תיאטרון וקולנוע )  – מיסודו של דים אמור (ע"ר), אך לא רק, שגם השחקנים והיוצרים יפעלו במסגרתו. להרחיב את פעילות התיאטרלית לכל תחום מתחומי אומנויות הבמה. בנוסף, תינתן עזרה לקבוצות תיאטרליות חופשיות ותינתן עזרה לאמנים עולים להיקלט בארץ מבחינה מקצועית. פיתוח אנסמבל תיאטרלי (ישראל).

 

דברי דים אמור:

"לפנינו עבודה קשה, רק אתמול קיבלנו אישור רשמי מטעם גוף ממשלתי ( משרד המשפטים / רשם העמותות ) להקים תיאטרון, ולכן בשנים הקרובות תהיה לנו עבודה לא קלה, כלומר צריך לבנות תיאטרון וצוות השחקנים! הרפרטואר של התיאטרון יהיה שונה ( מודרני )! בתוכנית לקדם יצירה ישראלית, לעשות מהפכה בתחום התיאטרון, להקים פסטיבלים בינלאומיים, לקדם תרבות ישראלית בחו"ל. בקרוב תוכלו לראות את המעשים!".

שחקנים מקצועיים מוזמנים לשלוח קורות חיים לתיאטרון: info.taitheater@gmail.com

מאמרים נוספים