המחאה נגד שגרירות אוקראינה, ישראלים רוצים לדעת לאן נעלמו כספי התרומות למען אוקראינה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אלפי ישראלים דורשים לדעת לאן נעלמו כספי התרומות למען אוקראינה ( תרומות כספיות ותרומות הומניטריות ), שגרירות אוקראינה הייתה אוספת כספים למען אוקראינה באמצעות עמותה "חברים ישראלים של אוקרינה". כלל לא ברור מדוע השגרירות לא גייסה את הכספים ישירות, אך בחרה לגייס ( ללא מכרז ) את הכספים ( תרומות ) דרך עמותה אשר לא מדווח על הכנסות והוצאות לרשם העמותות, כלומר פעלה ללא ניהול תקין, נכון להיום ( 04.12.2022 ) הדוחות לא הוגשו במלואם.

דים אמור || 04.12.2022

בחודש פברואר 2022 התפרסם תחקיר: 'ספסרי מלחמה. כיצד שגרירות אוקראינה מרוויחה מהמלחמה? ולאן מגיעות התרומות של ישראלים רחבי לב?' ( קרא עוד ). בכתבה נשאלו מס' שאלות: בעיקר איפה כספי התרומות? איפה דוחות, מדוע אין דיווח לרשם העמותות? מדוע אין קבלות ואישורים עבור התרומות? מדוע מגייסים כספים למען אוקראינה דרך עמותה ללא ניהול תקין (*) וללא אישור של סעיף 46 מס הכנסה?

(*) בתקופה אשר התחקיר התפרסם לעמותה לא היה ניהול תקין.

כעת ישראלים שואלים את אותן השאלות, אך הארגון במקום לתת תשובות והסברים קורה לציבור התורם: "סוכני קרמלין" – בגדול מאוד נוח להאשים ( ללא ראיות ) את האזרחיים ישראלים בשיתוף פעולה עם קרמלין ולא לתת מענה לשאלות הלגיטימיות!

עקב אי מענה של השגרירות אוקראינה, בתאריך 15.12.2022 ישראלים יוצאים להפגנה:

דרישות:

1. פיטורי של השגריר!

2. הסבר מדוע השגרירות משתפת פעולה ( ללא מכרז ) עם עמותה "Israeli Friends of Ukraine" ומשרד עורכי הדין של קובלנקו זרנופולסקי (*).

על פי החוק ( אוקראיני ) שגרירות הייתה אמורה לפרסם מכרזים!

(*) למשרד יש סניף בפדרציה הרוסית, משרד שילם מיסים לממשלת רוסיה!

3. לתת דיווח על מעל כ 1,000 טונות של תרומות הומניטריות ( ציוד, מזון, תרופות וכו' ). לתת הסבר לאן נעלמו טונות של תרומות הומניטריות?

4. הסבר מדוע שגרירות אוקראינה אוספת כספים למען אוקראינה דרך ארגון "Israeli Friends of Ukraine" שטרם הגישו דוחות לרשם העמותות ( עבור השנים 2014, 2015, 2021 ו-2022). חשוב לציין: לשגרירות יש חשבון בנק בישראל (בנק הפועלים), מדוע לא מקבלים תרומות כספיות ישירות?

5. לאן נעלמו הכספים והסיוע ההומניטרי?

6. מדוע "Israeli Friends of Ukraine" והשגרירות הישראלים מאיימים על אזרחי ישראל ( איומים בלתי חוקיים )? ( באמצעות הכרזת עיתונאים כסוכנים של הקרמלין והפחדה בהפעלת הליכים פליליים באוקראינה!

7. אני דורש דיווח! אשמח לראות שהכספים עברו לאוקראינה!

8. אני דורש שקיפות ומכרזים! חייבים לעצור את השחיתות!

ביחד אנו כוח, כתובת: ירמיהו 50, תל אביב.

מחכה לכם.

תחקיר: ספסרי מלחמה. כיצד שגרירות אוקראינה מרוויחה מהמלחמה? ולאן מגיעות התרומות של ישראלים רחבי לב? ( קרא עוד ) .

יש אישור של משטרת ישראל ועיריית ת"א ‫info.dimamor@gmail.com‬

מאמרים נוספים