חיליק כהן קורא לתלמידיו "מאוננים", "שחקנים מאוננים", מורה ב"האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה (טאלנטים)" משפיל, מנצל ומקלל את התלמידים – 18+

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

חיליק כהן משפיל ומקלל את תלמידיו, קורא להם "מאוננים". בנוסף לאמור, חיליק מנצל את התלמידים לעבוד בחינם (לטובתו), כמו כן דורש מהסטודנטים לפרסם ולקדם אותו. כהן מבטיח הבטחות כוזבות.

חיליק כהן, מורה למשחק ב"האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (טאלנטים TalenTeam)" כתב מחזה מטריד, גס ופרובוקטיבי.

גם גם נפרט כיצד ובאיזה מן אופן בית הספר למשחק "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (טאלנטים TalenTeam)" עובר על החוק בצורה קשה!

דים אמור || 20.06.2023 – תחקיר מיוחד +18.

חיליק כהן מציג את עצמו ככוריאוגרף, זמר, שחקן, במאי, מחזאי, אמן, יוצר וכו', כהן אדם פרובוקטיבי ביותר אשר כנראה באופן סדרתי פוגע בתלמידיו, משפיל ומקלל אותם.

חיליק מלמד משחק בבית הספר בשם "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה", יודע בתור "טאלנטים TalenTeam".

צוות האקדמיה: עדי מלאכי (NLP, שיווק אין לה שום קשר לאמנויות הבמה או תחום המשחק); חיליק כהן, רקדן; אדן-פז כרמל (יוצרת תוכן, אין לה שום קשר לאמנויות הבמה או תחום המשחק); תמי אלשוילי (אבחון תווי פנים לפי הקבלה והפסיכותרפיה ההוליסטית, אין לה שום קשר לאמנויות הבמה או תחום המשחק); אוריאל סול (שיווק ויוצר תוכן, אין לו שום קשר לאמנויות הבמה או תחום המשחק); אור אדרי, שחקן, ועוד – קרא עוד.

גיא אברהם, מנכ”ל ובעלים "האקדמיה לאומנויות הבמה ומדיה".

תלמידי "האקדמיה" טוענים שקשה להם ללמוד, ע"י המורה חיליק כהן סטודנטים עוברים השפלות, אלימות מילולית, שיימינג, הטרדות, פגיעה בשמם הטוב. יש לציין שתלמידי בית הספר משלמים אלפי שקלים עבור הלימודים וחווים חווה קשה.

כך לפני כחודש וחצי חיליק כהן התחיל לביים את ההצגה "משחקי האלים" (אשר מבוססת על החיים האישיים שלו), את המחזה גם כן כתב חיליק כהן.

פוסטר של ההצגה "משחקי האלים"

תקציר: חיליק כהן משחק את הנער בן 15-16 (במציאות חיליק כבן 60), כמעט בכל סצנה אשר מתרחשת בהצגה 7 שחקנים (גברים צעירים יפים (בגילאים 18-20)) אונסים את הנער שבמציאות בגיל הפנסיה, במחזה יש המון סצנות מיניות ומטרידות, אחד השחקנים בהצגה מנהל רומן עם "נער" חיליק, מתנשק ומקיים עמו יחסי מין! "נער" בן 15 שוכב על הבמה ערום לאחר האונס, "כל החורים שלו מלאים בנוזלים ***", ציטוט מתוך המחזה (מגוחך).

ביצירה משתתפים תלמידי "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה", כהן פיתה אותם והבטיח להם שבעוד חודש ההצגה תעלה בתיאטרון הלאומי הבימה (לא פחות ולא יותר), ציין חיליק בפני הכיתה שהוא מכיר את מר משה קפטן (מנהל אמנויות "הבימה") באופן אישי.

(חשוב להדגיש: נכון לתאריך 20.06.2023 ההצגה אינה מופיעה ברפרטואר של התיאטרון הלאומי הבימה, כלומר בחודש יולי 2023 ההצגה לא תעלה בהבימה!)

יש בעיה נוראית וקשה בניהול החזרות, מורה אשר גם כן במאי וגם כן שחקן (לא ברור מדוע איש בגיל 60 רוצה לשחק את הנער בן 15, במיוחד שנער נאנס כל "10 דקות"), מחזה מוצף בסצנות מיניות ללא בגדים כולל נשיקות עם המורה (תלמיד (גבר) אמור להתנשק עם חיליק), בנוסף לכך תלמידים צריכים לאנוס את "הנער" בגיל בן 60.

כאשר צופים בחזרות יש תחושה של ניצול תלמידים (נכון לציין יש ספק רב שההצגה כלל תעלה בתיאטרון הלאומי הבימה).

לדעתי יש פה ניצול סמכויות ועבירה על האתיקה המקצועית (מורה ובמאי בשום פנים ואופן לא אמור להתנשק עם התלמידים ולהיות יחד איתם ערום על הבמה). החזרות מתקיימות כל יום ראשון, בין השעות 17:00 – 23:00 ב-"האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (טאלנטים TalenTeam)", כתובת: בית הלל 16, תל אביב.

המחזה כתוב ברמה מאוד נמוכה, קללות גסות, השפלות, סצנות מטרידות, עלילה חלשה (חלק מתוך המחזה "משחקי האלים", מאת חיליק כהן):

משתף אחד התלמידים:

שחקן "שחקני האלים": כפי שאתה רואה, זו כתיבה ברמה מאוד נמוכה: שגיאות כתיב, אין סימני פיסוק, רווחים מיותרים, חוסר עקביות…

דים אמור: כן, כן ברור. זה עצוב.

שחקן "שחקני האלים": וגם לא משנה כמה התווכחנו איתו הוא לא הסכים שנערוך, והוא גם לא הסכים לשלוח לנו עותק דיגיטלי..

דים אמור: כן.

כמה שלמת על לימודי משחק? עברת פגיע בשם הטוב, השפלות, הטרדות – כמה עבור זה שילמת?
וכמה בסך הכל?

שחקן "שחקני האלים":  חצי שנה בערך, אז זה בערך 2,400 ש"ח.

דים אמור: כואב.

זה היה בטאלנטים?

שחקן "שחקני האלים": כן, ככה זה בחיים, מבטיחים לך הרים וגבעות אם רק תשלם, ואז אתה משלם מקבל כלום.

במחזה "משחקי האלים" (מחזה אוטוביוגרפי, כלומר 1X1 על החיים של חיליק כהן) חיליק מספר ששבע או שמונה נערים אנסו אותו כאשר הוא היה בגיל 15. כאן נשאלת השאלה, כמה פעמים חיליק נאנס, כאשר ונאמין למחזה אוטוביוגרפי חיליק עבר אונס אכזרי בגיל 15, יחד עם זאת למערכת "MNET הרצליה" חיליק מסר שעבר אונס על ידי ארבעה חיילים, בהם קצין בכיר וכלל לא נזכר באונס באונס של גיל 15, ציטוט:
"עברתי אונס על ידי ארבעה חיילים, בהם קצין בכיר, הסיפור פורסם והגרוע הוא שאף אחד מהאשמים לא נענש. בצבא שמרו עליהם ועליי לא. התרגלתי שאני תמיד זה שצריך להבליג, וזה שהוא נשי ושיגיד תודה בכלל שנותנים לו לנשום. חשבתי תמיד שאני צריך להוכיח לכולם שאני כשרוני, ואמרתי לעצמי זו הדרך אל תתמקד ברע שעושים לך תתעלה ותהיה זה שאלו שהשפילו אותך יתחננו יום אחד שתקבל אותם לאיזו הפקה. וזה אכן מה שקרה בפועל. אבל יכול להיות שהדרך הזו, בה לא עיכלתי את כל מה שעברתי, רצתי בריצת אמוק לעבר ההצלחה, הזנחתי הרבה דברים, כלכליים ונפשיים שהיו חייבים טיפול והשגחה. היום אני במקום אחר לגמרי, עם אותו כשרון, אבל עם הרבה יותר נסיון, חשדנות מצד אחד, והבנה רבה וגם פיזור אהבה מצד שני. זה לא אותו חיליק שאתה מכיר. עכשיו המטרה שלי היא להריח את הקהל אפילו במתנ"ס, בבית תרבות מקומי, לשמוע את מחיאות הכפיים קודם כל בשבילי, ולא בשביל האדרה עצמית, ובעיקר לעבוד עם ילדים בפסיכו דרמה, להראות להם איך ילד עפולאי, שהיום קצת יותר מבוגר, אבל תמיד מרגיש בן 7, יכול להוביל אותם למקום שבו הם יהיו שלמים עם עצמם" קרא כל הכתבה.

חיליק כהן מטעה את הציבור באופן קבוע וסדרתי, הוא מפרסם עשרות מודעות בפייסבוק מסוג: "דרושים שחקנים להצגה "משחקי האלים" ", או "פוטר שחקן מהצגה "משחקי האלים", כאן לציבור יש תחושה שהפיקה "משחקי האלים" מקצועית ומשלמת תמורה (שכר) לשחקנים, לצורך העניין ביטוי "דרוש שחקן" זה סלנג מקצועי, כמו כן כאשר כותבים "פוטר שחקן" זה מסמן שאדם  קיבל תמורה עבור העבודה ופיטרו אותו, אך תלמידי "האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה" משלמים כספים לבית הספר ונמצאים בקורסים שונים, לפחות כך הבנו מהשיחה עם התלמידים (ידוע שרק שחקן אחד בשם אסיף התקבל להפקה "משחקי האלים" בתור רקדן מקצועי, אך אינו קיבל שום תמורה עבור חזרות ועבודה).

לא מספיק שאנשים משלמים כסף לבית הספר ועובדים בהפקה "משחקי האלים" בהתנדבות (ללא תמורה), חיליק כהן בשיא החוצפה דורש מהתלמידים לפרסם את הפוסטר של ההצגה, כמובן שעל הפלייר מופיע אך ורק תמונה אחת, "נער" בגיל 60 אשר נאנס ע"י שבע גברים מאוד יפים (זאת כנראה הפנטזיה החמה של חיליק, אין לדעת).

כאשר תלמידים מסרבים לפרסם את הפלייר (זכותם) חיליק שולח הודעה מוקלטת לתלמידים בקבוצת הווצאפ, צועק, משפיל, כועס, מבטל חזרה וקורא לתלמידיו "שחקנים מאוננים":

(בהקלה חיליק מדבר על התלמיד בשם אלירן (לשעבר))

בקבוצת וואטסאפ משתתף אחר הגיב כך:

"קודם כל נכון חיליק תותח
וכיף וזכות לעבוד בהפקה לצידו
יצא לי לשחק בתיאטרון שואוסטורי ודרכם 30 הצגות ילדים
בנוסף בתיאטרון גשר
מחזמר 'האוצר מתחת לגשר'.
בנוסף תיאטרון עופר הלוי
מחזמר 'יהלום'.
אף אחד מהם לא ביקש שנפרסם!!
אלא כשהיו פוסטרים והופעתי על הפוסטרים פרסמתי
אני לא יפרסם פנים של מישהו אחר
אני רוצה לפרסם גם את עצמי.
במקרה של הבימה נכון..
אני עוקב ורואה שמפרסמים
אבל שם…
מפרסמים 10 פעמים ביום
זה נכון אבל כל מודעה שונה מהשניה.
אני לא יפרסם את אותה המודעה כל יום 5 פעמים ביום במשך מספר חודשים כמו מטומטם.
הלו
בו ניצור מודעות חדשות כל פעם ונעלה אותם
ולא את אותה מודעה כל הזמן
ורק אותך חיליק
שים גם אותנו על המודעה
או בו נצלם תמונה של כולנו

בשום מקום לא נתנו לי להרגיש כפוי טובה.
אז למה שפה ארגיש ככה?!

כל הקטע של לרדת על ההרדמויות שלי מפריע לי
או כותב על איחו…"

וכאן חיליק כהן ממש כעס על "השחקן", התחיל לעשות לו "שיימינג" ולנקום (נער בסופו של דבר כתב דעתו), כמובן שחיליק "פיטר" את השחקן מהפקה "משחקי האלים", זאת ההקלטה אשר חיליק כהן שלח ליו"ר ארגון השחקנים, ציטוט:

חיליק כהן (תמלול): "אני הכנסתי אותו להצגה בתור שחקן והוא לא שחקן, אאא נתתי לו פה ושם מילים. הוא פתאום משאיר לי הודעה בקבוצה, מכפיש את שמי, אני לא אפרסם הצגה שרק תמונה של חיליק כהן שם! אתה מבין את הבדיחה! אני השחקן הראשי, אני המפורסם, והוא כותב שם בלי בושה "אני לא מפרסם אנשים זרים". אתה מבין? הוא שחקן שלי! "אם לא מפרסמים אותי, זה הדרישות שלי" והוא משאיר הודעה לאנשים בקבוצה שאני רמאי ושקרן. שאני בעצם פתחתי לו דלתות. אני אשמח שתרים לו טלפון ותגיד לו משפט כזה: שאתה מדבר לחיליק כהן, כמו שאתה כותב לו אתה תהיה בבעיה עם הרבה אנשים.  הוא לא נורמלי. הוא ביקש להצטרף להצגה הוא מאחר קבוע, הוא נרדם כל היום,  הוא לא בארי! הוא רוצה להיות תמונה בפוסטר! הוא הפוסטר! אתה מבין? הוא לא מבין שהשחקנים הראשיים, הבמאי מחליט, המפיק – מי על הפוסטר. זה הדרישות שלו. והוא כותב את זה בכבוצה מכפיש את שמי במקום להגיד לי תודה."

חשוב לציין: אין לשון הרע במסרון של השחקן.

חיליק כהן לא הסתפק בלשלוח הודעה מוקלטת, הוא גם כן שלח הודעות טקסט ליו"ר ארגון השחקנים, קילל את "השחקן" והשפיל אותו -"חולה נפש מסוכן", כתב חיליק על "השחקן" (חיליק בלי לשים לב פגע בשמו הטוב של "השחקן" השפיל אותו, מדובר על בחור שבהתנדבות שיחק בהצגה "משחקי האלים").

חיליק כהן: השחקן שלך דפוק אסיף הוא פוטר חטף תלונה במשטרה הוצאת דיבה

יו"ר ארגון השחקנים: אוייי, מה קרה

חיליק כהן: חולה נפש מסוכן

יו"ר ארגון השחקנים: באמת?


מצאתי לנכון לראיין את הבחור בשם אסיף אשר השתתף בהצגה.

0:00 דים אמור: מה שלומך? איך אתה? יש כמה דקות. תשמע, אני אתמול ביקרתי בהצגה של חיליק כהן בסטודיו. אני אשמח לדעת למה אתה עזבת? התחושות.

0:41 שחקן "המפוטר": פתחנו קבוצה, הוא הכניס לשם את כל השחקנים. הוא מבקש מרגע הראשון שהוא פתח אותה בבקשה תפרסמו, זה מיועד להבימה, כל היום, כל היום תפרסמו. אני לא יכול לעלות 10 פעמים את אותו הפוסט. אני לא יכול לעלות 10 פעמים ביום פוסט.

1:33 דים אמור: אבל למה אתה צריך לעלות? למה אין הפקה שאמורה לעלות את הפרסום?

1:35 שחקן "המפוטר": זה מה שהוא רוצה. תביא לי פוסטרים ודברים חדשים ונעלה, אני לא יכול לעלות את אותו הדבר.

2:02 דים אמור: קיבלתם תשלום על החזרות? לא הוא אמר שזה אמור להגיע להבימה?

2:12 שחקן "המפוטר": לא 100%.

2:27 דים אמור: אני מה שראיתי אתמול, סתם מתוך החוויה שלי, ההצגה די מטרידה. זה מורה שצריך להתנשק איתו, הריקוד הוא מאוד מיני הוא נוגע האיברים האינטימיים של השחקנים, הקטע של אונס, הוא בלי בגדים שם. זה לא מפריע לשחקנים? לא הבנתי למה מישהי בגיל 18 צריכה לשחק את אימא? והחברי הצעירים צריכים לגעת להתנשק ולהיות חצי ערומים עם בחור ב"גיל הזהב" בוא נגיד ככה. זה אני כזה רגיש?

3:24 שחקן "המפוטר": אני הגעתי לשלב מסוים, עוד קטע בקבוצה הזאתי הוא חטף עצבים לפני שבוע, הייתי משמיע לך את ההקלטה, זה היה נשמע הקלטה של ילד קטן, הוא צועק והוא משתמש בכמה מילים לא לעניין. זה שאני לא מפרסם זה הולך אותי לכזה שהוא אומר? למה?

4:05 דים אמור: אותך זה לא הטריד? הריקוד הזה עם המקל שהוא נוגע באיברים האינטימיים, הוא עדיין מורה, הוא לא שחקן, אתם לא שחקנים מקצועיים הוא עדיין מורה שלכם.

4:25  שחקן "המפוטר": תראה שלי הוא לא מורה, לא למדתי אצלו בשום דברך. לא יצא לי להיות תלמיד שלו. קראתי את התסריט, להגיד לך הייתי נכנס לזה מתחילה ממש לא. לא.

4:46 דים אמור: למה? כל שניה אונסים אותו שמה. לא הבנתי למה הוא צריך לשחק את עצמו. הרגשתי ניצול.

5:26 שחקן "המפוטר": אני אגיד לך משהו. מממ נותן תחושה שחיליק רוצה לעזור לך מצד שני הוא רוצה לקחת משהו ממך. במקרה הזה הייתה הפקה אחת לפני איזה שנה בערך היה צריך להיות משהו ביני לבינו, משהו בקרבה משהו מיני כזה ישר יצאתי מי זה.

5:56 דים אמור: מה זאת אומרת, לא הבנתי.

6:00 שחקן "המפוטר": כמו עכשיו שצריך להתנשק איתו, אז זה לי כן הפריע.

6:15 דים אמור: וההפקה הזאתי עלתה באיזה שו מקום?

6:20 שחקן "המפוטר":  בשום מקום הא לא עלתה.

6:22 דים אמור: סתם. איך הוא קיבל את זה שלא שיחקת? עוד פעם פוסטים?

6:27 שחקן "המפוטר": הוא הכפיש את השם שלי, כמו עכשיו שהוא אומר לך.

7:42 דים אמור: כשאתה עם התלמידים לא מפריע להם שהם צריכים לאנוס אותו?  הוא עדיין מורה.

7:52 שחקן "המפוטר": שמעתי שצריך להתנשק איתו, הזדעזעתי – המשך ההקלטה לחץ כאן 

עוד תלמידים אשר הגיע לטאלנטים להפקה של חיליק כהן, תלמיד אשר בתקופת החזרות ("משחקי האלים") התחייב לשלם 400 ש"ח בחודש (נכון להיום שולם 2,400 ש"ח) כמו כן שיחק בתפקיד ראשי (בהתנדבות מלאה), אך "פוטר ממשרתו"! מדוע פוטר? כי סירב לשתף את התמונות של מר חיליק בפייסבוק הפרטי שלו, ובכן פוטר עקב חוסר משמעת!

איך אפשר לפטר אדם כאשר חיליק כהן לא שילם לו תמורה? מעניין! תלמיד שיתף:

0:00 דים אמור: שלום. אני הבנתי שאת משחק בהצגה של חיליק כהן?

0:15 תלמיד: אני די נפרדתי מחיליק, מכל מיני סיבות. אני, ולא רק אני, הרבה לא מסתדרים איתו.

0:31 דים אמור: מה זאת אומרת? מה הוא מקלל? משפיל? מה הוא עושה?

0:35 תראה, ראיתה אותו באקס פקטור לפני עשור? ככה הוא גם היום. הוא עדיין ככה.

0:50 דים אמור: אני אשתף אותך במשהו, אני אתמול הייתי בחזרות, הוא לא קיבל בטוב מה שאני ראיתי. אני ראיתי שמורה שם את עצמו באיזה מן פנטזיה וחלום הוא כותב תסריט שכל שניה אונסים אותו ומתנשקים עם התלמידים וכו'. היה לי הכל מאוד מוזר, אימא שלו בת 18, חיליק פנסיונר, היה לי מוזר לתלמידים צעירים כל שניה צריכים לגעת בו, אני חושב שריקוד עם המקל נוגע באיברים מינים של התלמידים, זה היה לי קצת קשה. אני שואל עד כמה אתה ראית את זה? חווית? או שזה רק אני סופר רגיש?

2:07 תלמיד: תראה… אני כבר שבועיים לא בא לחזרות. אני די נפרדתי ממנו כמו שאמרתי לך. התפקיד שלי עבריין הראשי, זה היה פרובוקטיבי מאוד, עשינו שם מהתחלה סצנה אונס, הריקוד שיש שמה שהוא גם כן פרובוקטיבי אחושילינג.

3:00 דים אמור: ריקוד עם המקל שנוגע לך בין הרגליים במקום האינטימי שלך.

3:05 תלמיד: כן, אני יודע. יש שם סצנות שהוא כזה עם התחנונים והום עושים עליו סוג של סנדוויץ' כזה (נושם).

3:20 דים אמור: לא היה לך קשה? היה לי קשה לראות את זה, כמובן שהוא חסם אותי אמר שאני רמאי, נוכל וכו' הבנתי שהוא אומר לכם שזה יהיה בהבימה ובהבימה אין שום פרסום.

3:30 תלמיד: אה זה ברור. הוא אומר את זה לכולם, הוא ביקש מכולם פרסם את ההצגה, לפרסם, לפרסם, לפרסם… הוא גם חסם אותי, אני לא יכול ליצור איתו קשר. אני לא רוצה לפתוח על חיליק.

4:58 תלמיד: אתה באמת רוצה לשמוע את התמונה?

5:00 דים אמור: כן.

5:05 תלמיד: זאת הדעה האישית שלי, כל הסיפור הזה של האונס שחיליק עבר זה נראה לי מצוץ מהאצבע, אם אתה תלך לכתבה שפורסמה ב-YNET כתוב שם על אונס שהוא עבר, שזה בכלל היה בצבא, היה שם קצין בכיר… תלמיד חושף דברים לא פשוטים להאזנה לחץ כאן.

מהשיחה עם התלמיד ניתן ללמוד שיש תלמידים שישנים אצל חיליק כהן בבית (לא ברור מדוע?), תלמידים צריכים לשחק את המאהבים או האונסים של חיליק כהן, נכון להיום בהצגה "משחקי האלים" חיליק נאנס די הרבה בחזרות (בלי עין הרע).

חיליק כהן הוא השחקן הראשי בכל הסצנות המיניות נער בגיל הפנסיה נאנס ע"י גברים יפים וצעירים (מגניב, כלומר חיליק כותב את הסצנות, משנה אותם לפי רצונו, מביים את הסצנות המיניות, על הדרך מתנשק עם התלמידים ("השחקנים") הצעירים ונהנה מהעבודה הפרודוקטיבית!).

התלמידים לא כל כך מאמנים שחילק עבר אונס אכזרי בגיל 15 או 16 וכנראה מדובר על הפנטזיה, למשתתפים בהצגה יש תחושה שהצגה "משחקי האלים" לא תעלה בעוד חודש בתיאטרון הלאומי הבימה והם עושים את החזרות כדי שחיליק כהן יספק את דמיונו (זאת התחושה של מס' התלמידים)!

ב 10 שנים האחרונות לא מצאנו הצגות שחיליק ביים והן עלו בתיאטרון הלאומי הבימה או קאמרי.

ב-1996 הוא השתתף כשחקן (לא כבמאי) בהצגה אחת בלבד בתיאטרון הלאומי הבימה – לחץ כאן.

חיליק כהן בטוח שהוא זמר פופ נהדר, כך ב-2013 חיליק הלך לתוכנית "אקס פקטור" (אודישנים), זמר כהן זייף כמעט בכל המשפטים של השיר, ארבע שופטים ביניהם עברי לידר, פורטיס, משה פרץ ושירי מימון צחקו בלי סוף, נכון לציין שגם מאחורי הקלעים בר רפאלי (המנחה) נבהלה, היא הייתה בהלם.

לאחר מכן חיליק כהן איים להתאבד, לכן ניתנה לו אפשרות להופיע שוב באקס פקטור כמובן לא במסגרת התחרות, כ"אמן אורח". באותה העת הוא התראיין לאתר "וואלה" ושוב לא שלט בלשונו, ציטוט: "אני עולה על הבמה, שר שיר, באמצע השיר אני מוריד את הבגדים, הקהל רואה את הבולבול שלי, אז כל הרקדנים מוריד את כל הבגדים ורואים עוד חמישה בולבולים" – קרא עוד.

ארבע שנים אחרי: יוצא "אקס פקטור" תובע את ההפקה – קרא עוד.


 

בזכות חיליק כהן, חקרנו את מקום עבודתו, כלומר בית הספר למשחק "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (TalenTeam️ טאלנטים)" התגלה שבית הספר עובר על החוק בצורה גסה.

בית הספר למשחק "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (TalenTeam️ טאלנטים) משתמש בשם "האקדמיה" באופן בלתי חוקי, לצורך העניין בית הספר לא קיבל אישור לשימוש בשם "האקדמיה".

"האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה" עוברת על החוק ומבצעת הטעיית הציבור, למעשה עבירה על החוק המועצה להשכלה גבוהה, תשי"ח-1958 – קרא עוד.

פירוט החוק:

21א. (א) לא יפתח אדם ולא יקיים מוסד, ולא יפרסם פתיחתו או קיומו, אם המוסד לא הוכר לפי סעיף 9 והוא מעניק, או מבטיח להעניק, תואר אקדמי או נקודות זכות לקראת תואר אקדמי, אלא אם ניתנה למוסד תעודת היתר מאת המועצה (להלן – היתר).

צו סגירה מאת בית-המשפט

21ז. מוסד שנפתח או מתקיים ללא היתר כאמור בסעיף 21א או ללא רשיון כאמור בסעיף 25ג, רשאי בית המשפט המחוזי, על פי בקשת היועץ המשפטי לממשלה, לצוות על סגירתו במועד ובדרך שבית המשפט יקבע, ובלבד שצו הסגירה לא ייכנס לתקפו לפני תום שלושים יום מתאריך הצו.

כינויים הטעונים אישור

21ח. (א) לא ישתמש מוסד חינוך באחד הכינויים האלה – אוניברסיטה, טכניון, מכון טכנולוגי, פקולטה, אקדמיה, בית ספר גבוה, מכללה אקדמית, השכלה גבוהה או חינוך גבוה – בין בנפרד ובין בסמיכות, ובין בצירופו, כשם או כתואר, לכינוי אחר, בין בעברית ובין בלועזית, אלא אם המוסד הוכר לפי סעיף 9, או שהכינוי ניתן לו בחוק או שקיבל עליו אישור מאת המועצה להשכלה גבוהה.

(ב) לא ישתמש מוסד חינוך בכינוי שיש בו כדי להצביע על היתר, הכרה או רשיון לפי חוק זה, אלא אם קיבל היתר, הוכר או קיבל רשיון, לפי הענין.

(ג) המועצה רשאית לאחר התייעצות עם ועדת החינוך והתרבות של הכנסת, לקבוע כללים לאישור כינויים.

(ד) על אף הוראות סעיף זה, מוסד בעל רשיון, כאמור בסעיף 25ג, רשאי להשתמש באחד מן הכינויים המנויים בסעיף קטן (א), ובלבד שיקדים לו את הכינוי שלוחה או סניף.

• בתאריך 20.06.2023 המגן, ארגון שחקני התיאטרון והקולנוע החליט להעניק סיוע משפטי לכל תלמיד/ה של "האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה", לצורך העניין כל תלמיד או תלמידה אשר למד/ה ב 7 השנים האחרונות בבית הספר רשאי/ת לפנות לארגון 'המגן' לקבל סיוע משפטי ללא עלות (בכל נושא אשר שייך לבית הספר או מורים או הבעלים) – ארגון יבדוק את כל הפניות.

לפניות: info.hamagen@gmail.com

ארגון המגן דורש מ"האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה" באופן מיידי לשנות את השם של בית הספר על מנת להפסיק לצבוע הטעית הציבור.
• בתאריך 20.06.2023 ארגון השחקנים הגיש תלונה למועצה להשכלה גבוהה.

 

• בתאריך 20.06.2023 ארגון השחקנים הגיש תלונה לרשות להגנת הצרכן.


 

תגובות:

חיליק כהן – לא טרח להגיב.

ע"י "האקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה (TalenTeam️ טאלנטים) נמסרו 3 תגובות:

1. "היי,

חיליק מורה אצלנו במסגרת קורסים למשחק שבית הספר עושה.

בקשר למופע המדובר,

חיליק שוכר את האולם שלנו לחזרות

המופע והחזרות הנ"ל לא קשורים לטאלנטים.".

2.  "אין לטאלנטים מה להגיב כי לטאלנטים אין קשר להצגה ולחזרות המדוברות.

בהצגה משחקים שחקנים ממגוון מקומות וגם שחקנים שלמדו בטאלנטים.
טאלנטים לא מייצגים אף אדם, 
טאלנטים היא אקדמיה לאומנויות הבמה והמדיה.
חיליק מורה זמן לא מבוטל בטאלנטים,
במסגרת השיעורים שהוא מעביר בבית הספר מעולם לא התלונן תלמיד או תלמידה על ההתנהגות של חיליק או על הטרדה כלשהי.
בקשר להצגה והחזרות המדוברות 
חיליק שוכר את האולם מטאלנטים.
לטאלנטים אין קשר להצגה ולחזרות הנ"ל."

שאלנו שאלות נוספות בקשר ל"האקדמיה", מורים וממונה הטרדות מיניות: 

שלום.

העסק נקרא "האקדמיה לאמנויות הבמה ומדיה", מאיפה הגיע רעיון לקרוא כך לעסק?
בצוות המורים יש מורים (מרצים ו/או מנטורים) אשר כלל לא שייכים למשחק או בימוי: אתם בודקים את התעודות של המורים?
למשל, איך מורה אשר עושה סדנאות בקבלה קשורה למשחק?
יש בבית הספר ממונה הטרדות מיניות? לתלמידים יש כתובת לתלונות?
תודה.

3. נמסרה תגובה מטעם "האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה":

"לא הבנתי מה פשר השאלות

אני לא חייב לך דין וחשבון על התכנים ועל שם האקדמיה.

אני מבקש לא לשלוח יותר מיילים לכאן.
באם ישלחו מיילים נוספים אפנה למשטרה על הטרדה."

פניות למעקב: info.maakav@gmail.com


קרדיט לתמונה: תמונה של חיליק כאן מתור העמוד "חיליק כהן" בפייסבוק, תמונה של גיא אברהם מתוך האתר של "האקדמיה לאמנויות והמדיה טאלנטים TalenTeam". לוגו מתוך האתר "האקדמיה לאמנויות הבמה והמדיה טאלנטים TalenTeam". תיעוד תקשורתי.

מאמרים נוספים