גודמן בית ספר למשחק. רוצים ללמוד משחק ב"גודמן"? נתונים חשובים למועמדים: בית ספר מיועד אך ורק לעשירים ואליטות! מנהל בית הספר מקבל שכר בניגוד לחוק! כל האמת על "גודמן" שבנגב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

רוצים ללמוד משחק ב"גודמן" – בית הספר למשחק?? תכינו את הארנקים, תפתחו חסכונות או תקחו הלוואות, בית הספר אך ורק לעשירים ואליטות!!! רק אל תגידו לא "ידענו"!

דים אמור || 28.06.2023

תפסיקו להיות פריירים!

אבסורד, בית הספר קיים גם כן על חשבון הציבור (כספי הציבור), אבל בית הספר ללא בושה מחייב את התלמידים לשלם כמעט 52 אלף ש"ח שכר הלימוד.

בנוסף לכל השאר, אי אפשר להתעלם מהעובדה הבולטת: מנהל בית הספר מקבל שכר כ-737,000 ש"ח בניגוד לחוק!!! בית הספר מחייב את התלמידים לעשות עבודות ניקיון וסדרנות (מכריח את התלמיד לעבוד ללא שכר וללא תשלום, כלומר לטובת בית הספר (ניצול תלמידים)) – קרא תחקיר.

בית ספר מקבל כספי ציבור מטעם משרד התרבות ועיריית באר שבע, לפי מבחני התמיכה של משרד התרבות תלמידים בבית הספר אמורים לשלם שכר הלימוד בסך של כ-14,500 ש"ח (ללא חריגה), אך בפועל משלמים 17,000 ש"ח – קרא את מבחני התמיכה.

בית ספר אינו משלם שכירות עבור המבנה (קיבל מבנה מטעם עיריית באר שבע) וקיבל הנחה משמעותי בתשלומי ארנונה, יחד עם זאת שכר הלימוד כמעט 20,000 ש"ח בשנה! מדוע? חוצפה שאין כדוגמתה!

אין שום ספק שזה בית ספר "גודמן" אך ורק לעשרים וגם כן ל"פריבילגים", אך כן קיים על חשבון פשוטי העם וללא בושה מוצץ מהמדינה את כספי הציבור (כספי הציבור/מיסים). עצוב שהציבור משלם מיסים וגם כן בזכות זה בית ספר מתקיים, אך לציבור אין אפשרות ללמוד בו (לא לכל אחד יש כ-51 אלף ש"ח עבור שכר הלימוד).

שכר הלימודים: 51,000 ש"ח (2023)
תשלום עבור האודישנים: 550 ש"ח (2023)
שעות הלימוד: 09:15 – 16:30 
ימי הלימוד: 5 ימים בשבוע (א' – ה')
מלגות: אין מלגות מלאות (*) ובכלל אין מלגות בשנה א'.
החופש הגדול: יש, כחודש וחצי.

___________

תמיכה ממשלתית: כ-4,650,000 ש"ח (2022)
תרומות: 0 ש"ח (2022)
שכר הלימוד יותר גבוהה משכר האוניברסיטאי: כ-52% (2023)
שכר המנכ"ל: כ-737,000 ש"ח (2021) (2 תפקידים בעמותות) – פירוט כאן
חמשת מקבל שכר גבוהה ביותר: כ-1,200,000 ש"ח (2022)
(•מידע רק עבור 5 בעלית תפקידים, מתוך עשרות עובדים•)
שכרות / מבנה: ע"ח המדינה והציבור (מטעם המדינה וללא דמי שכירות).
ארנונה: הנחנה משמעותית

קראו את הדוח לחץ כאן 

נתונים כספיים נוספיםלחץ כאן

בעיניים עצומות המדינה תומכת בבית הספר – לעיתים פקידים ממשלתיים מעדיפים להיות עיוורים!

(*) ניתן להגיש בקשה למלגה מגוחכת ומשפילה החל משנה ב' בלבד (תקציב השנתי של בית הספר 7,490,996 ₪ (2022))

לא ברור מדוע תלמידים מאפשרים להנהלת ביה"ס "ר לזלזל בהם בצורה כל כך קשה?!? ארגון השחקנים 'המגן' שלח עשרות תלונה למשרד התרבות וגם כן לרשם העמותות (**).

(**) בית הספר פועל כעמותה (580450823)


• < < קרא תחקיר על בית הספר למשחק "גודמן" – לחץ כאן > > •


 

דים אמור: שלום.

נציג "גודמן": וברכה.

דים אמור: אני רציתי לקבל מידע על הלימודים אצלכם, על המסלול של 3 שנים, מה עלות האודישנים, שכר הלימוד וכו'.

נציג "גודמן": הלימודים 3 שנים, 5 פעמים בשבוע, מ 09:15 עד 16:30 יש גם עבודה עצמאית מחוץ לשעות המערכת. הרבה עבודה עצמאית, עבודה עם הפרטנרים. שנת ההפקות שנה ג'. כל סטודנט עושה בן 3 ל 6 הפקות בשנת הלימודים בשנה ג'.

דים אמור: האודישנים אצלכם עולים כסף?

נציג "גודמן": מנהלת ההרשמה לא נמצאת היום, אבל בעיקרון כן עולה, זה 550 ש"ח אם אני לא טועה. האודישן מורכב ב 3 שלבים. שלב ה-1 פה ב"גודמן" מול 2 בוחנים, 2 מונולוגים דרמטי וקומי בעברית, שלב ה-2 אין צורך להכין להכין משהו חדש, רק הוא קורה בתל אביב מול עוד אנשי מקצוע, שלה ה-3 זה יום פתוח וזה שלב האחרון, באים 60 או 70 סטודנטים ומי שם אנו בונים כיתה…

דים אמור: ומה עלות הלימודים? שכר הלימוד?

נציג "גודמן": 17,000 ש"ח בשנה.

דים אמור: יש עבודות חובה, כמו סדרנות, ניקיון במהלך הלימודים?

נציג "גודמן": כן יש תורנויות. כל מה שקשור לניקיון ותחזוקה – אתם מתחזקים לעצמכם את הבמה, כיתות ומחסנים. בשנה א' חלק מתורנויות שלכם זה לעשות סדרנות, צוות טכני וניהול הצגה, קופה לשנה ג'.

דים אמור: אוקי. ויש מלגות? אי פעם היה שבית הספר נתן מלגה של 100% – מלגה מלאה – לתלמיד/ה מוכשר/ת?

נציג "גודמן": יש כמה סוגים של המלגות והן לא מתחילות משנה א'. ככה או ככה זה לא רלוונטי. אין מלגות של 100%. לא צריך לבנות על זה. מטעם בית הספר אני לא יכול להבטיח אותו להתחייב לזה. זה מאוד מורכב העניין של המלגות. המלגות לא מגיעות מתוך בית הספר בגדוד, בגדול, בגדול. אנו יכולים לטווח במקרה שאנו רואים…

דים אמור: אני שאלתי האם יש של בית הספר? מטעם בית הספר מלגות? לקחת את זה בחשבון?

נציג "גודמן": תראה זה בכל מקרה לא קורה בשנה א', גם ככה אתה צריך להירשם להתקבל ולהיות חלק מאיתנו. עד שמגיעים לשנה ב' ומתחילים לדבר על זה.

דים אמור: טוב. תודה.

מאמרים נוספים