שילמו הרבה מאוד כסף כדי שההצגה "תפילה" של "לנקום" תתקיים ב"הבימה", כך מסר נעם סמל, מנכ"ל הבימה, כנראה שאת ההחלטות של "הבימה" מוביל הכסף.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

שילמו הרבה מאוד כסף כדי שההצגה "תפילה" של תיאטרון "לנקום" תתקיים ב"הבימה", כך מסר נעם סמל, מנכ"ל "הבימה בתיאטרון הלאומי, כנראה שאת ההחלטות של התיאטרון הלאומי מוביל הכסף ולא המוסר.

דים אמור || 29.08.2023

תיאטרון "לנקום" תומך בפוטין ובפשיזם הרוסי, שחקני תיאטרון ובמאי תיאטרון גאים בפוטין! שחקנים ובמאים של "לנקום" עשרות פעמים יצאו בהצהרות בעד פוטין, כמו כן משלמים מיסים ברוסיה ותורמי נשק וציוד לצבא הרוסי.

תיאטרון לנקום הוא תיאטרון פשיסטי אשר מנוהל ע"י (מארק ורשור) אדם אשר משלם מיסים ברוסיה ותומך במלחמה נגד אוקראינה, בנוסף בתיאטרון עובדים שחקנים ובמאים אשר תומכים בפוטין וגם כן בצבא הרוסי, צוות השחקנים תומכים בממשלה הרוסית אשר מחסלת אזרחי אוקראינה.

באמצעות "בראבו" נמכרו הכרטיסים להצגה "תפילה", קופות "בראבו" באופן קבוע נותנים להפקות אשר מייצגות את הפשיזם הרוסי שירותים ופלטפורמה למכירת הכרטיסים. שלחנו פניה בקופות "בראבו" – לא טרחו להגיב.

הכרטיסים להצגה "תפילה" על פי שלום עליכם מטעם לתיאטרון "לנקום" (תומכי פשיזם) עלו בין 305 – 505 ש"ח.

לראשונה ניתן לראות את שלום עליכם בעטיפה פשיסטית!


ראיון עם נעם סמל:

0:00 נעם סמל: כן

0:01 דים אמור: נעם, שלום.

0:02 נעם סמל: שלום.

0:04 דים אמור: מדבר דים אמור, אני מתקשר אליך בקשר להצגה שמגיע מרוסיה לתיאטרון הבימה. אני פשוט רוצה להבין איך הבימה נותנת את הבמה.

0:15 נעם סמל: אני אסביר לך, זה נורא פשוט. אני לא מכיר אותך,  אתה נשמע לי מאוד נחמד. הבימה השכירה את האולם למארגן על, המארגן הכי גדול בארץ, קוראים לו גד אורון, הוא מביא כל הזמן מופעים מחו"ל, הבימה השכירה לו את האולם, הוא אמר אני מביא תיאטרון מרוסיה \ אוקראינה לא הבנו בדיוק מאיפה, אמרנו לו איזה הצגה? והוא אמר "תפילה" של שלום עליכם, שזה נראה סביר. השכרנו לגד אורון את האולם, גד אורון. תפנה אליו.

0:51 דים אמור: ויש לך אולי מספר שלו? כי בעצם מה שאתה אומר הטעו אתכם.

0:58 נעם סמל: תפנה אליו, זה רעיון מצוין. כן אני נותן לך את המספר שלו, 050*******3 הוא הבן אדם שקובע, הבימה לא שייכת לעניין, הבימה לא מוכרת את הכרטיסים, הבימה לא מפרסמת, הבימה משכירה את האולם להצגות, כמו לתיאטרון מפריז או לתיאטרון ממקום אחר.
לא ידענו בכלל איזה תיאטרון בדיוק, ידענו את שם המחזה.

1:27 דים אמור: אז בעצם הטעו אתכם! לא אמרו לכם שזה תיאטרון מרוסיה! אמרו רק שזה שלום עליכם.

1:31 נעם סמל: לא לא הטעו, אמרו לי תיאטרון "לנקום", לי היה חשוב איזו הצגה. הבנת?

2:02 דים אמור: אתה לא תוכל לבטל את ההסכם?

2:05 נעם סמל: אני לא יודע, אני בודק דברים. תאמין לי בודק דברים, אני מנהל מוסד ציבורי, ברור שאני בודק את כל העניינים. אבל תדבר איתו אל תתבייש.

2:21 דים אמור: לא, אני לא מתבייש. אתה יודע כבר ביום חמישי יהיו הפגנות נגד הבימה, קיבלנו אישור.

2:25 נעם סמל: אבל יש לזה… מדובר בעוד חודשיים.

2:27 דים אמור: כן אבל אנו צריכים לבטל את זה עכשיו.

2:32 נעם סמל: אני לא יודע הוא אמר לי "תפילה" על פי שלום עליכם, ברור שאני בעד אוקראינה… אני לא בעד אוקראינה, אני נגד מלחמה – זה ברור, אבל שילמו הרבה מאוד כסף, אני אגיד לך את האמת, אבל תדבר איתו לדעתי הוא מבין, הוא יכול לבטל את כל העניין. אני הצעתי לו לדחות אחרי המלחמה.

2:55 דים אמור: הבנתי. אז בעצם הכסף זה מהש…טוב אני אדבר איתו.


גד אורון לדים אמור: "שילמתי כסף ל"הבימה"… שב בשקט ותקשיב, אותי לא מעניין ששחקן כזה או אחר תומך בפוטין, זה לא מעניין אותי"!

בשיחה גד אורון היה לא נעים (אפשר להבין, הרי הפסיד המון כסף), בנוסף הסכים להיפגש עמי אך ורק בנוכחות מנכ"ל של "טיב טעם".

במלחמה (רוסיה נגד אוקראינה) נהרגו עשרות אלפי ילדים, מבוגרים, חיילים, אזרחי אוקראינה גם כן ניצולי שואה וכו', תושבי אוקראינה חיים תחת אש, אבל את גד אורון זה לא מעניין! ביזנס לפני הכל! הכסף זה מה שמעניין את הטייקון!

כאן נשאלת השאלה: האם גד אורון היה מביא לישראל את שחקני תיאטרון של גרמניה הנאצית (1939 – 1945) אשר תמכו בהיטלר והצדיקו את מעשיו! אין צורך להסביר שפוטין יותר גרוע מהיטלר, אדון פוטין תקף את אוקראינה ללא סיבה וללא רחמים. אציין ואדגיש ששחקני "לנקום" מעריצים את פוטין ותומכים בו!

כסף או מוסר? ערכים או כסף?

בראיון טען גד אורון שהוא לא איש פוליטי ולא מבין בפוליטיקה, יחד עם זאת שמע דעות בעד "לנקום" וגם נגד, לדעתו "לנקום" הוא תיאטרון הרפרטוארי החשוב ביותר. ציין מר אורון שקיבל בקשה לתת שירותים מקצועיים להצגה "תפילה" של תיאטרון "לנקום" והוא הסכים, ולכן שילם כסף להבימה!

דים אמור במסר מאוד ברור למפיקים: "כאשר תביאו לישראל פשיסטים רוסים או תומכי הפשיזם וטרור – תחוו הפסדים כספיים!".

מאמרים נוספים